Bitenler #52#

20:00

Herkese merhabalar :)

Aralık ayının bitenlerini sonunda yazmaya fırsat bulabildim. Bakalım neler bitirmişim bu ayda.
Renkli kozmetik dışında ürünleri teker teker kullanarak elimdeki stokları eritmeye çalışıyorum. Renkli kozmetikte de kapatıcımı bir tane seçiyorum.


1)Loreal Elvive Extraordinary Şampuan: Geçen sene Atina'dan almıştım saç kremleriyle birlikte. Saç kremleri önce bitti şampuan büyük boy olduğu için biraz uzun sürdü bitmesi. Kuru uçlar için demesine rağmen saç uçlarıma hiçbir etkisi olmadı. Daha yumuşatmasını bekliyordum alırken. Ben aldıktan sonra ürün Türkiye'ye de geldi.

2) Oriflame Discover Miami Spirit Duş Jeli: Oriflame'in klasik güzel kokulu, kokusu çok kalıcı olmayan duş jellerinden. Bir daha alabilirim.

3)Bioderma Hydrabio H2O Misel Su: Nemsiz ciltler için üretilmiş bir misel su. Nivea ve Garnier gibi uygun fiyatlı alternatiflerini denesek de Biodermanın verdiği temizlik hissini alamadık. Hydrabio yüzü germiyor, güzelce temizliyor. İkinci paketi açtık.


4)Garnier Çarpcı REnkler Saç Boyası: Üç kutu kullandık saçıma ucu ucuna yetti 😂 Ve çok çabuk aktı. Daha boyayalı iki hafta olmadı ama saçlarımda yer yer sarılar var. Boyadan mı yoksa rengi koyulaştırdığım için mi bilemedim. Bir daha boyadığımda başka bir marka deneyeceğim ama.

5)Clinique Güneş Kremi: Elca'dan 30 liraya almıştı kardeşim. Sonuna kadar bayıla bayıla kullandı. Bir daha almayı düşünüyor.


6) Oriflame Hindistan Cevizi Yağı: Saf hindistan cevizi yağı kışın donuyor. O sebeple kendisini bir saç maskesi kutusuna aktardım ki kullanırken zorluk çekmeyeyim. Haftada bir saçıma maske yapıyorum ki uçları yumuşasın. Elime alıp ısıttıktan sonra saçıma sürerek 4-5 saat bekliyorum yıkamadan. Çıkarmak için de saçımı ıslatmadan şampuanımı uygulayıp sonra yıkıyorum.

7)Nivea Makyaj Temizleme Mendili: Kuru ciltler için olan çeşitini çok sevsem de bu çeşitini çok sevmedim. Tekrar almam.

8)İpana Glamorous Shine Diş Macunu: Güzel temizledi ama bir parlama etkisi göremedim .Yine de İpana'nın diğer çeşitlerine bakabilirim.

9)Nivea Aqua Sensation Yüz Kremi: Ağır bir kokusu var kuru cildimi de pek nemlendiremedi o yüzden pek hoşuma gitmedi. Tekrar almam.

10) Sensodyne Diş Fırçası: Diş macunuyla beraber bir kofreden çıkmıştı. Üç ayda bir diş fırçamı değiştirmeye çalışıyorum. Daha sert fırçalarla daha iyi verim aldığımı farkettim. Bu orta sertlikte bir fırçaydı.

11)Catrice Camouflage Concealer: Ucundaki stopperı çıkarıp dibine kadar kullandım. Güzel bir kapatıcılığı var ama benim göz altlarımı bir tık kuruttu sanırım. Açık renk skalası sayesinde ben de kendime uygun renk bulabiliyorum. Bendeki 010 rengi ama 005 rengi de varmış.

12)Yves Rocher Tırnak Bazı: Güzel bir bazdı ama benim tırnaklarım aşırı kırılgan olduğu için o bile kurtaramadı. Kurtarabilen bir ürün bulamadım zaten şu ana kadar. Elimdekiler bittiğinde tekrar alabilirim.

13)Mac Upward Lash Maskara: Bir Mac alışverişimde hediye gelmişti. İlk açtığımda çok sıvı kıvamı kirpiklerimi yapıştırdığı için bir kaç saat ağzını açık bırakıp biraz daha koyu bir kıvam almasını sağladım. Kıvamı koyulaşınca bayıldığım bir maskara oldu, teker teker ayırıp uzattı.Tam boyunu alabilirim.


14) Apaks Pamuk: Sürekli aldığım bir ürün.

15)J&J Acuve Lens: 15 günde yırttım 😓 Üzüldüm valla. Yenisini açtım.

16) Watsonas Double Ha tEk Kullanımlık Yüz Maskesi: Garnier Nem Bombasını da denedim ama bu çok hoşuma gitti. Uygun fiyatıyla da elimdeki diğer kağıt maskeler bittiğinde tekrar alabileceğim bir ürün oldu.

17)Şeftalili Köpük Maske: Bendeki beklemekten bozulmuş. Çöpe gitti.

18) Johnson's Islak Mendil: Kokusu ve mendili çok hoşuma gittiğinden sürekli tercih ettiklerimden.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum