Yeni Bir Kitap #100# Hafıza

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftanın kitabı Telepati serisinin ikinci kitabı Hafıza. Serilerin art arda değil de aralarına kitap alarak okudum. Böylece daha uzun sürede bittiği için daha çok keyif aldım okumadan.
Arka Kapak;

PARALEL EVRENLER, DÜNYAYI İÇİNDEN ÇIKILAMAZ BİR HAPİSHANEYE DÖNÜŞTÜRÜYOR. 

BU HAPİSHANEDEN KURTULMANIN TEK YOLU İSE HATIRALAR ....

"Zaman ve mekanda yapılan merak uyandırıcı bir yolculuk, bir yapboz ve sınırları olmayan bir aşk hikayesi ... Kısacası elinizden bırakamayacağınız bir kitap."


ilk kitap büyük bir sonla bitmişti. Bu yüzden devamını çok merak ederek aldım elime. Ama açık konuşmak gerekirse biraz sıkıcı geçti ikinci kitap. Adı üzerinde tüm kitap hafızanızla alakalı gidiyor. Somut pek bir şey yok. Ama sabrederseniz üçüncü kitaba ulaşıyorsunuz ve işler tekrar heyecan verici bir hal alıyor. 


Serinin ikinci kitapları normalde tempoyu devam ettirir. Eğer tempo düşüyorsa genelde bu üçüncü kitapta olur. Yani çok güzel biten kitaplar olduğu gibi git gide daha da sıkıcılaşan seriler de var. Telepati serisi ise bu iki gruba da girmiyor. Çünkü ivme kaybetse de üçüncü kitapta güzel bir hız yakalamış ve sürükleyici gitmiş. 

Demem o ki seriyi ikinci kitap sıkıcılaştı, üç daha kötüdür diyip bırakmayın. Ben üçüncü kitabı ikinciye göre daha çok sevdim. 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum