Yeni Bir Kitap #99# İlk Bakışta Aşkın İstatistiksel Olasılığı

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftanın kitabı ismini görür görmez sepete eklediğim İlk Bakışta Aşkın İstatistiksel Olasılığı. Bir istatistikçi olarak mutlaka okumam gerek diye düşünmüştüm alırken. Bakalım öyle miymiş?

Arka Kapak;

BAZEN SADECE DÖRT DAKİKAYLA UÇAĞINIZI KAÇIRIRSINIZ. VE O DAKİKALARIN BİRİNDE GERÇEK AŞK SİZİ BEKLİYORDUR.

Hadley, hayatının en kötü günlerinden birini yaşıyordu. Babası Londra'da, Hadley'in tanımadığı bir kadınla evleniyordu ve düğüne yetişmeye çalışan Hadley uçağını kıl payı kaçırdı. 
Genç kız , önceleri kadere inanmazdı. Ama havaalanında kısılıp kaldığı o gün Oliver'la tanışması, Hadley için bir dönüm noktası olacaktı. Çekici ve meraklı Oliver, daha ilk anda Hadley'in başını döndürdü. Üstelik iki genç aynı uçakta yolculuk edecekti. 

Hadley ve Oliver'ın yirmi dört saat içinde geçen hikayesi, gerçek aşkın en beklenmedik anda karşınıza çıkabileceğine sizi inandıracak. 


Açıkçası kitabı elime alırken Hadley'nin uçağı kaçırma olasılığından, iki gencin tanışma olasılığına daha çok sayı bekliyordum. Fakat kitap sayılardan arınmış güzel bir romantik komedi. Havaalanında tanışan Hadley ve Oliver birbirlerini tanımak için çok önemli bir fırsat elde ediyorlar. Aynı uçakta Londra'ya uzun mu uzun bir uçuş.

Hadley ve Oliver'ın enerjisini sevdim. Uçaktan inince ne olacağını merak ederek okudum tüm kitabı. Çok sürükleyiciydi zaten çabucak bitirdim.

Demem o ki adına aldanıp es geçmeyin, romantik komedileri seviyorsanız bir şans verin kitaba :)


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum