Yeni Bir Kitap #97# Vampir Akademisi

10:30

Herkese merhabalar :) Vampirli kitapları çok sevsem de güzel bir kurgu bulmak giderek zorlaşıyor. Ama yılmıyorum ve inatla okuyorum :D Bu haftanın kitabı Vampir Akademisi. İlk kitabı arkadaşımdan almıştım neymiş nasılmış diye. Bakalım bu kitap nasılmış?Arka Kapak;

Sadece gerçek bir dost sizi ölümsüz düşmanlardan koruyabilir.

Lissa Dragomir. bir Moroi prensesi;
Sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampir. Vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi, ölümsüz Strigoi'lerden her daim korunması gerek.

Lissa'nın en yakın arkadaşı Rose Hathaway'in damarlarında akan insan ve vampir kanının güçlü karışımı onu bir Dhampir yapıyor. Ve Rose kendini, arkadaşı Lissa'yı -genç kızı içlerinden biri yapmayı kafaya koymuş Strigoi'lerden- koruduğu tehlikeli bir hayata adamış. 
Rose ve Lissa iki yıl süren kaçak özgürlüklerinin ardından yakalanıyor ve Montana ormanlarının derinliklerine gizlenmiş Aziz Vladimir Akademi'sine sürükleniyor. Rose, Dhampir eğitimine devam edecek. Lissa da zaten elit Moroi toplumunun Kraliçe'si... Ve iki kız, Akademi'de yine birçok kalp kıracak. 

Lissa ve Rose'un Aziz Vladimir'den kaçmasına sebep olan korkuydu. Evet, çünkü Akademi'nin demir kapıları ardındaki hayat, akıl almayacak kadar tehlikeli. Moroi'ler iğrenç ayinler düzenliyor ve onların bu gizli kapaklı doğası ve gece aşkı, sosyal karmaşalarla dolu enigmatik bir dünya yaratıyor. Rose ve Lissa, bu tehlikeli ortamda kendi yönlerini bulmak, yasak aşkın cazibesine karşı koymak ve Strigoi'lerin Lissa'yı sonsuza dek kendilerinden birine dönüştürmesine fırsat vermemek için sürekli savunmada kalmak zorunda!Bu kadar uzun ve anlaşılmaz bir kapak yazısı okumamıştım 😂 Fark edildiği üzere krallıklar prenslikler yani vampir hiyerarşisi mevcut. Lissa ailesinin adını taşıyan tek kişi olduğu için çok güçlü bir genç ve gücünü kullanmak isteyenler var.

En yakın arkadaşı ve koruması Rose onu tehlikelerden korumak için vakti zamanında Akademi'den kaçırsa da yakalanıp geri dönüyorlar ve Akademi'de herkesin gözü onların üzerinde olduğu için orada hayatta kalmanın bir yolunu bulmaya çalışıyorlar.

Kapak ele vermediyse ben söyleyeyim kitap bir ergen kitabı 😂. Ama çok rahatsız eden, romantizm yüzünden kitabın içeriğini kaybettiğimiz kitaplardan değil. Dengeyi güzel kurmuş. Ben beğendim ve bir gün fırsat gelirse ikinci kitabı okumak isterim. Tabii süreç  kadar uzayacak ki ilk kitabı tekrar okumam gerekecek büyük ihtimalle 😂

Kitabı okurken her Dhampir gördüğümde gülmeme neden oldu bu türün ismi. Söylemeden geçmeyeyim dedim 😂

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum