Yeni Bir Film #78# Carrie

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftanın filmi Stephen King'in Göz kitabından uyarlanan 1976 yapımı Carrie filmi. Bendeki kitap bayağı önce bir baskı sanırım kitabın adı Carrie olarak değişti sonradan. Benim okuduğum ilk Stephen King kitabıydı sanırım. Fırsatını bulunca filmini de izleyelim dedik.

Annesiyle tek başına yaşayan Carrie White, annesinin tutucu tavrından dolayı içine kapanık bir kızdır. Bir gün beden eğitimi dersinden sonra duşlarda yaşanan olay her şeyi değiştirir.

Duşlarda Carrie'yle dalga geçen bir grup kızın arasında Sue Snell ve Christine Hargersen'de vardır. Aldıkları ceza ile Sue ve Chris farklı tutumlar izlerler.Sue yaptıklarının pişmanlığı ile erkek arkadaşı Tommy Ross'la konuşur ve yaklaşan baloya Carrie'yi götürmesini ister. Tommy başta kabul etmese de Sue'yu kıramaz ve Carrie'i davet eder. Carrrie'de çekincelerine rağmen kabul eder.

Chris ise baloya gidememenin cezasını Carrie'den almaya karar verir ve bir komplo kurar. Carrie gittiği baloda kraliçe seçilecektir.


İntikamını alan Chris neleri tetiklediğinin farkında bile değildir. Fakat iş işten geçmiştir. Carrie başına  gelenlerden sonra durdurulamaz hale gelir.


Film güzeldi. Korku efektinin komikliği dışında 76 yapımı bir filme göre gayet beğendim.

  

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum