Yeni Bir Kitap #87# Patron Ölüsü

10:30

Herkese merhabalar :) İlk Kitap olan Gündüz Ölüsü'nden bu yana tam 11 kitap geçmiş bile. Seri 13. kitapta sona eriyor ve son kitap Türkçeye çevrilip yerlerini aldı bile. Sookie'yi bilemem ama Eric Northman'a veda etmekte zorlanacağım kesin.

Arka Kapak;

Zaman hesaplaşma zamanı! Üstelik belaya balıklama atlamakta Sookie Stackhouse'un üstüne yok. Çalıştığı barda patlayan bomba sadece bir başlangıç. Sam Merlotte bir çift-doğalı olduğundan, şüpheler anında şekil-değiştiricilerin bölgedeki düşmanlarında toplanıyor. Sookie bu işte bir bit yeniği olduğunun farkında ama konuyla ilgili araştırmalarına girişemeden çok daha tehlikeli bir olay patlak veriyor.

Sookie'nin sevgilisi Eric Northman ve 'çocuğu' Pam, kapalı kapılar ardında bir işler çeviriyor. Bu iş her neyse, Eric ve Pam, Sookie'yi o işten uzak tutmaya kararlı. Tabii Sookie'de 'bu işi' çözmeye bir o kadar kararlı. İşi ve aşk hayatı tehlikedeyken bir kenarda oturup bekleyemez ya! Gerçi Sookie, Eric ve Pam'in planlarına dahil oldukça, durumun tahmin ettiğinden daha da ölümcül olduğunu anlayacak, ki bu risk dahi onu durduramaz, o da ayrı mesele.


Sookie Stackhouse'a artık bir bela yeterli gelmediğinden ikisini birden çağırıyor. Bu sefer Eric'in sakladığı şeyi bulmaya kararlıyken bir yandan da bara kimin saldırdığını bulmaya çalışıyor. Ama işin içine doğa-üstüler girdiği için Sookie'nin işi birazcık zorlaşıyor.

Sookie'cim sen bir sakin olsan, bir işlere karışmasan daha mı iyi olacak acaba. Resmen  kadar çok ortalarda ki Eric'ciğim Sookie'yi kurtarmak için elinden geleni yapıyor.

Her zamanki gibi sürükleyici bir kitap. Gerçi kitaplar ilerledikçe her şey Sookie'yi mi bulur diyor insan ama sıkılmadan, birkaç günde bitirilebilen bir kitap. Sırf Eric Nortman için bile okurum orası ayrı tabii :)

Kitapların diziden ayrıldığı dönemeci çoktan geçsekte, dizinin bitmesiyle kitaptaki Eric Nortman'la idare etmek durumundayım. Neyse ki Sookie ve Eric sevgililer de bol bol nasipleniyorum kendisinden.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum