Yeni Bir Kitap #86# Ejderhaların Dansı

10:30

Herkese merhabalar :) Game of Thrones'un diğer kitapları olan Taht Oyunları, Kralların Çarpışması, Kılıçların Fırtınası ve Kargaların Ziyafeti üstlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Arka Kapak; 

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların dansı başlamaktadır.

Daenerys Targaryen, toz ve ölüm dolu topraklar üzerinde hüküm sürmektedir. Tyrion Lannister,  yeni müttefikler edinmiş, bilinmezlerle dolu bir serüvene çıkmıştır. Donmuş kuzeyde Jon Kar, Sur'un ötesinden gelen buzdan düşmanlarla ve en yakınları arasından hasımlarla karşı karşıyadır.

Yedi Krallık'ın akıbeti, uçurumların kenarındadır...Serinin beşinci şu anlık yeni kitap çıkmadığı için son kitabı. Yeni kitabın çıkış tarihi ertelenip dururken dizi altıncı sezonunu bitirdi bile.

Beşinci kitapla beşinci sezon arasında büyük farklar var. daha doğrusu büyük fark yaratan karakterler. Altıncı sezonu izledim ama kitabın gidişatı daha farklı olacak gibi geliyor bana. Tüm krallığın gidişatını değiştirebilecek karakterler vardı beşinci kitapta çünkü.

Bu iki kısım diğerlerinden farklı olarak birbirinin devamı olarak yazılmamış. Kısım I'deki karakterler ile Kısım II'deki karakterler birbirinden farklı. Bu iki kitap aynı zaman diliminde geçiyor. Bu da ilk kitabı okurken bazı karakterleri özlememe yol açtı. Kitabın sonundaki yazar notunu okumasaydım iki kitabın aynı zaman dilimlerinde geçtiğini anlayamazdım. Diğer kitaplarda böyle bir şey yoktu, hoşuma gitti mi gitmedi mi emin değilim. Belirli karakterler seçildiği için karakter karışıklığı olmuyor olayları anlamak kolaylaşıyor. Ama dediğim gibi bazı karakterleri özledim kitapları okurken.

Yeni kitabın çıkmasına daha çok vakit varken ilginizi çekiyorsa okumaya başlamak için iyi bir zaman.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum