ash

Yeni Bir Film #72# Army of Darkness

10:30

Herkese merhabalar :) Geçtiğimiz haftalarda Evil Dead ve Evil Dead II hakkında yazmıştım. Bu hafta orijinal serinin son filmi olan 1992 yapımı Karanlığın ordusu var.
Evil Dead II'nin sonunda Ash kendini geçmişte bulmuştur. Film buradan itibaren başlıyor. Lord Arthur danışmanı bu adam Seçilmiş Kişi dese de inanmaz ve düşmanlardan olduğunu sanarak Ash'i ölüme mahkum eder. Necronomicon herkes tarafından bilinmektedir ve Ash kitabın kötülüğünü yok edebilecek kişi olarak öne sürülür. Yaşayan Ölülerle savaşıp kitabı bulmalı ve yaşayan ölüleri yok etmelidir. Bu sayede kendi çağına geri dönebileceğini düşünür. Ancak aksilikler Ash'in yakasını bırakmaz ve tüm yaşayan ölüler Necronomicon'u almak için savaş başlatır.


Diğer iki film gibi komedi korku filmiydi. Ash üstün hayatta kalma becerileriyle savaşa önderlik etti. Ama aklımı kurcalayan şey şu oldu. Canlı olan bir iskeleti kılıçla nasıl öldürürsünüz. Ya da kafasını koparmak işe yarar mı? Burada film birazcık saçmalasa da orijinal üçlemenin sonuna gelmiş bulunmaktayız. 2013'te tekrar çevirim denilen ama başka karakterler ile yeni bir film geldi. Eğer diziyi izlemek istiyorsanız bu film yeterli, yeniden çevirime gerek yok. Madem filmleri beğenmedin neden diziyi izlemek için ısrar ediyorsun derseniz de dizinin birkaç bölümünü izledim ve filmlerden çok daha güzeller. Filmin fragmanı yine yok.

Keyifli haftalar.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum