Yeni Bir Kitap #80# Doctor Who Trenzalore Öyküleri

11:30

Herkese merhabalar :) Bu haftanın kitabı sıkı bir takipçisi olduğum Doctor Who dizisinin kitaplarında. Her sezon dizi bölümlerinin haricinde farklı hikayelerin olduğu kitapları da çıkıyor. Bu kitap ise 11. Doctor zamanında çıkmış çünkü onun hikayelerini anlatıyor. Noel'de rejenerasyon geçirmeden önce yıllarını geçiren The Doctor'un dizide görmediğimiz hikayelerini görüyoruz.

Arka Kapak;

Öngörüldüğü üzere, evrenin orduları Trenzalore kapılarına dayanmıştı. Gezegenin yerle bir olmasının önünde tek bir engel vardı: Doktor. Bu pejmürde adam, dokuz yüz yıl boyunca gezegeni ve üzerindeki Noel adlı ufak kasabayı kötü niyetli güçlere karşı korumuştu. 

O korkunç yıllarda yaşanan olayların bir kısmı kayıtlara geçti. Anca diğer pek çok hikaye gizemini korumayı başardı.
Ta ki bugüne dek...

Bu kitapta anlatılanlar, yüzyıllar boyunca Noel'in ve sakinlerinin yüzleştiği tehlikeleri savuşturan Doktor'un hikayelerinden sadece birkaçı. Bu öyküleri günün sonunda dizleri titreyen canavarların ve her şeye rağmen onlara karşı duran bir adamın son anına kadar nasıl direndiğinin şimdilik elimizdeki tek kanıtı. Kitabın içinde Noel sakinlerinin gözünden dört farklı hikaye anlatılıyor. Her Doctor Who hikayesinde olduğu gibi hikayeleri birbirinden farklı yazarlar yazıyor. Bu sayede farklı canavarlarla farklı heyecanlar yaşayabiliyoruz. 11. Doktor'u çok sevdiğim için bu kitabı okumasam olmadı. Ki çok güzel bir kitaptı. Dizide Noel'de yaşananları çok fazla görmemiştik. 900 yılın hepsini yazmak imkansız olsa da o zamanlara göz atıyoruz. Clara'sız ve Tardis'siz Doktor'un maceraları çok daha heyecanlı oluyor :)


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum