Yeni Bir Dizi #80# The IT Crowd

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftanın konuğu The IT Crowd. Tabii ki ingiliz versiyonu.
Bilgisayardan hiçbir şey anlamayan Jen bir şirketin IT departmanı için görüşmeye gider. Ve ne hikmetse işe alınır. Ama IT çalışanları Roy ve Moss'un yeni bir patrona ihtiyaçları yoktur. Jen onlara patronluk yapmaya çalışırken, Roy ve Moss'ta Jen'den kurtulma planları yapmaya başlar. Ama Jen'in sosyal oluşu Roy'un aklına bir fikir getirir. Jen onların daha sosyal olmalarına yardımcı olurken, Roy ve Moss hiçbir şey bilmediği bu işte kalması için gerekenleri öğretecektir.


Soldan sağa; Moss, Roy, Jen ve Douglas.

Orijinal The Big Bang Theory diyebiliriz bence bu diziye. Hem büyük benzerlikler var hem de The Big Bang Theory'den önce yayınlanmaya başlamış. Her ingiliz dizisi gibi çok uzun ömürlü olamamış maalesef.


Benim dizideki favori karakterim Moss. İçlerindeki en garip karakter o, garip bir konuşma tarzı, garip bir giyinişi ve garip alışkanlıkları var. Garipliği ile mutlu.


Roy ise garip oluşunun farkında ama buna bir çare bulamamış. Roy için Jen kurtarıcı. İnsanlar ile nasıl iletişim kurması gerektiğini gösterir diye ümit ediyor. Ne yazık ki herkes için kolay olan konuşma yetenekleri sıra Roy ve Moss'a geldiğinde ümitsiz bir vaka oluyor.


İnsanların teknolojiden anlamamaları ile de büyük dalga geçiyorlar. Türk insanın diline pelesenk olmuş "Kapatıp açtın mı?" kalıbı dizinin en büyük unsurlarından.

Sit com olduğunu size sonuna kadar hissettiriyor. Özellikle Jen'in bilgisizliği olayları çok komik hale getirebiliyor. The Big Bang Theory'de olduğu gibi "Biz zeki insanlarız o yüzden diğer insanlar bizi anlamıyor" imaları yerine daha doğal bir dizi olmuş. Jen, Roy ve Moss karakterlerinin enerjilerine de puzzle gibi birbirini tamamlıyor. Jen'in sigara içme macerası ve Ambulans reklamı en sevdiklerimden.

Kısacası dört sezoncuk komedi istiyorsanız izlemeniz gereken diziler arasında. Dört sezon dediğime bakmayın bir sezon, altı bölümcük :( 


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum