Yeni Bir Dizi #79# Gilmore Girls

10:30

Herkese merhabalar :) Cnbc-e'nin en sevilen dizilerinden Gilmore Girls'ü yazmamışım madem, hemen oturup yazayım dedim :)
Gilmore ailesinin güzeller güzeli kızı Lorelai 16 yaşında hamile kalır. Bebek konusunda ailesi ile anlaşamadığı için evden ayrılır ve bebeğini tek başına büyütmeye karar verir. Evinden bir kaç kasaba uzaklıktaki Stars Hollow'da bir otele sığınır. Otel sahibi Lorelai'ın yardıma ihtiyacı olduğunu görüp onu yanında işe alır. Lorelai kızı Lorelai 'Rory' Gilmore ile yeni bir hayata başlarken ailesinin bu hayatta yeri yoktur.


Yıllar sonra kızı annesi gibi güçlü ve zeki bir kadın olup çıkar. Kızıyla anneden çok arkadaş gibi olan Lorelai, Rory'nin kendi hatalarını yapmaması için var gücüyle uğraşmaktadır. Bir gün Chilton Okulu Rory'i okullarına kabul ettiğini mektupla bildirir. Rory hayallerini yaşamak için o okula gitmek zorunda olsa da hesapları tutmaz. Chilton için gereken akademik başarıyı göstermiş olsa bile burs alamaz çünkü Lorelai'ın hesabında iş için gerekli bir meblağ bulunmaktadır. Kızı için her türlü özveriyi yapmış olan Lorelai yine özveride bulunacaktır ve parayı ailesinden ister. Ailesi bir şartla kabul ederler: Her cuma onlara yemeğe gitmeleri ve hayatlarına tekrar girmelerine izin vermeleri gerekir. Lorelai, Rory için bu teklifi kabul eder.


Lorelai ve Rory'nin zeki ve komik konuşmalarıyla dizi çok eğlenceli bir hal almış durumda. Dizi boyunca Rory'nin olgunlaşmasını ve Rory ile beraber Lorelai'ın da olgunlaşmasını izliyoruz. Kahve bağımlılıkları, yanlış ilişkileri ve hızlı konuşmalarıyla Rory tam olarak annesinin kızı olduğunu gösteriyor.


Yedi sezon süren dizi tam olarak sona eremeden final yapmıştı. Rory'nin seçimlerini öğrenemeden dizinin bitmesi beni çok üzmüştü. Netflix bu yıl Her mevsim için bir bölüm olacak şekilde Lorelai ve Rory'nin bir yılını ekrana getiriyor. Ve dizi için kapanışı yapıyor. Bu iki Gilmore'un bende yeri çok ayrı o yüzden dizinin dört yeni bölümünü heyecanla bekliyorum.

Dikkat: Diziyi izlerken kahve bağımlısı olabilirsiniz.

Not: Diziyi izlerken en sevdiğim şey anne kız konuşmalarının yanında Rory'nin bir kitapkolik oluşuydu. Rory Gilmore listem var, Rory'nin dizi boyunca okuduğu kitaplardan oluşuyor.


  • Share:

You Might Also Like

1 yorum

  1. en sevdiğim dizilerden biriydi yeni bölümleri de zevkle izleyeceğim..

    YanıtlaSil