Yeni Bir Kitap #78# Kargaların Ziyafeti

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftanın kitabı Taht Oyunları serisinin dördüncü kitabı Kargaların Ziyafeti. Taht Oyunları, Kralların Çarpışması ve Kılıçların Fırtınası yazılarını okumak için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Arka Kapak;


George R. R. Martin, imgesel kurguya yeni bir soluk getiren abidevi serisinin uzun zamandır beklenen dördüncü cildi Kargaların Ziyafeti ile şaheserlerine devam ediyor. 

Yedi Krallık'taki çetin mücadelelerde hayatta kalmayı başaranlar, emelleri için yeni savaşlara girişir. İnsan suretindeki kargalar, ziyafet için bir araya gelerek yeni komplolar hazırlar ve tehlikeli ittifaklar kurar. Asiller ve sıradan insanlar, askerler ve büyücüler, katiller ve bilgeler; bahtları ve elbette hayatları uğruna bir araya gelir....George Martin karakterleri acımasızca öldürdükçe yeni karakterler ekleniyor kitaplara. Bu kitaptaki yeni karakterlere başta alışamadım. Çünkü eyleme geçmeden önce karakterleri tanıma aşaması vardı biraz. Bir kaç bölümde özellikle kendimi zorlaya zorlaya okudum. Ama Martin'in her kitabında olduğu gibi zorlandığım kısımlar iki bölümü geçmemiştir, sonrası bir solukta bitiverdi. Diğer üç kitap gibi her karakterin olmasını bekleyerek aldım kitabı elime ama Martin bir değişiklik yapıp karakterleri de ikiye ayırmış. Kargaların Ziyafeti ve sonraki kitap olan Ejderhaların Dansı aslında devam kitabı değil, zamanları aynı, karakterler iki kitaba toplanmış. Bakış açısını genişletmek isteyen Martin böyle bir çözüm yolu bulmuş. Bu kitapta benim ilgimi çeken tek karakter Arya'ydı. Bazı karakterler kendi adıyla değil lakabıyla yazıldığı için kim olduğu ortaya çıkana kadar merak unsurunu koruyor. Yine de bu kadar çok karakteri aklımda tutmakta zorlanıyorum bazen.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum