Yeni Bir Kitap #77# Kılıçların Fırtınası

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftanın kitabı Taht Oyunları serisinin üçüncü kitabı olan Kılıçların Fırtınası. Taht Oyunları ve Kralların Çarpışması yazılarını üzerilerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Arka Kapak;

George R. R. Martin'in muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallık'ın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Taht'ta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirova'daki Genç Robb, Kuzey'e hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekiler'le birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir. 
Diyarda sükunet, Yedi Krallık'ın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür...Stannis kardeşi Renly'i ortadan kaldırarak Baratheon hanesinin tek varisi olmayı başarmıştır ama Karasu savaşında Tyrion'un zekice hamleleri nedeniyle büyük bir bozguna uğramıştır. Genç Kurt Robb başarılı savaş hamleleri ile Yedi Krallık'a doğru ilerlemeye devam etmektedir. Üç kral birbirlerini yerken Joffrey onların birbirlerini öldürmelerini tahtta sakin bir şekilde izlemektedir. Renly'nin ölüşünün ardından Tarth Leydisi Brienne, Catelyn Stark'a bağlılık yemini eder.

Ejderhaları falan var tamam ama ben bu seride Tyrion'u tutuyorum. Tüm Lannister'lar soyadlarının sefasını sürerken soyadı yüzünden başı derde giren bir Tyrion var. Bu güne kadar elde ettiği her şeyi kendi başına elde etti. Tahta biri oturacaksa bu bana göre açık ara farkla Tyrion. Bu küçük notu da buraya bırakayım :)


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum