Yeni Bir Dizi #76# Yüksek Sosyete

10:30

Herkese Merhabalar :) Bugünün dizisi Star'da başlayan, bir yaz dizisi olan Yüksek Sosyete.

Sosyetenin tanınmış ailelerinden Koran'ların küçük kızı Cansu ailesinin yaşam biçiminden farklı, sade ve sevgi dolu bir hayat istemektedir. Annesi ise Cansu'nun ne istediğini umursamadan beğendiği ailelerin oğullarıyla buluşmalara yollamaktadır. Son buluşması Çalhan'ların tek varisi Mert Çalhan'ladır.

Mert ise babaannesinin zoruyla girdiği bu işten kurtulmak için en yakın arkadaşı Kerem'i kullanır. Plana göre Kerem, Cansu ile buluşup Mert'in gelmeyeceğini nazik bir dille anlatacaktır. Cansu buluşma yerinde görünce Kerem'i Mert sanar.

Hayallerini gerçekleştirmek için girdiği iş ise Çalhan'larındır. Kerem'i iş yerinde görünce onun Mert Çalhan olduğunu söyleyen Cansu fark etmeden bir değiş tokuşun içine girmiştir. Kerem'in kendi yerine çalışması fikrini beğenen Mert, Kerem'i kendisiymiş gibi tanıtır. Kerem ise bunun karşılığında yıllardır hayalini kurduğu arsaya kavuşacaktır.


Yazın başından beri fragmanları bile ilgimi çektiği için ilk dört beş bölümü oturdum, düzenli bir şekilde izledim. Bu aralar çıkan her güzel dizi gibi bu dizi de Kore uyarlamasıymış. Senaristlerin işlerini yapıp özgün senaryo yazmalarını dört gözle bekliyorum. Dizi diğer yaz dizileri gibi değil açıkçası. Altyapısı sağlam, dizi sürükleyici. En azından beş bölüm kadar öyleydi. Sonra market poşeti üzerinden aşk yaşamaya başladıklarında bende diziyi bıraktım. Çok güzel gidiyordu ama çok çabuk bozdu maalesef. Yine de yaz dizisi kategorisinde karşısında bulunan Çilek Kokusu ve Kiraz Mevsimi gibi dizilere göre çok daha kaliteli. Aynı yıl yayınlanan yaz dizileriyle karşılaştırmıyorum bile. Özetle bu güne kadar izlediğim en iyi yaz dizisi olarak başladı.  Baş rollerin kimyaları birbirleriyle uyumluydu. İki erkek baş rol de sevdiğim oyunculardı.  • Share:

You Might Also Like

0 yorum