Yeni Bir Kitap #73# Duvarların Dili Olsa

10:00

Herkese merhabalar :) Bu haftanın kitabı Duvarların Dili Olsa. Kitabın adı farklı şeyler çağrıştırsa da tam bir romantik komedi.
                                                                      Arka Kapak;

Bazen duvarlar o kadar incedir ki tutku aradan sızıverir.

"Ah, Tanrım."

Tak.

"Ah, aaahhh."

Tak tak.

Neler oluy...

"Oh, aahh, çok iyi!"

...

Caroline, San Francisco'daki yeni dairesinde ilk uykusundan işte böyle uyandı.

Çapkın komşunun adeta küçük bir haremi vardı. Her gece başka bir kadınla, Caroline'ın yatak başındaki tabloyu kafasına düşürecek kadar hızla duvarları gümbürdetiyordu. Hatta Caroline'ın kedisi Clive bile bu seslere kayıtsız kalamamış, düz duvara tırmanmaya başlamıştı. Artık uyku haramdı. Kapı deliğinde nöbet tutmasına rağmen bu gizemli adamın neye benzediğini bir türlü göremiyor, meraktan ve sinirden çıldırıyordu. En sonunda, bir gece, bu tantanaya daha fazla dayanamayıp hışımla adamın kapısını çaldı.

İlk görüşte aşk, hiç bu kadar eğlenceli, komik ve tutkulu yazılmamıştı...


Caroline kötü geçen son ilişkisinden sonra hayatında bir erkek olmadan da yaşayabileceğine karar verir. Yeni evine taşındığı daha ilk gece ise kapı komşusu tarafından uykusuz bırakılacaktır. İki yatak odası ortak bir duvarı paylaşıyordur ve yan evdeki sesler yüzünden Caroline bir türlü uyumayı başaramaz. Sonunda daha fazla dayanamaz ve yeter artık demek için yan kapıyı çalar. Fakat yan komşusu tam da Caroline'ın hayallerini süsleyen tipte biridir; Simon.

Sürekli didişmekten bıkan Simon ve Caroline sonunda ateşkes imzalarlar. Ama aralarındaki çekim kavga da etseler, barışsalar da tüm gücüyle ortada durmaktadır.

Kitabı okurken çok eğlendim. Kesinlikle okuduğum en eğlenceli kitaplardan biriydi. Simon ve Caroline'ın didişmeleri, alt metinde çığlık çığlığa bağıran aşk, kitabı bir solukta bitirmeme neden oldu. Devam kitabı daha Türkçeye çevrilmediği için beklemek zorundayım şu anda.


Gelecek haftanın kitabı; Hayvan Çiftliği...

 • Share:

You Might Also Like

2 yorum

 1. bende sevmiştim bu kitabı... kafa dağıtmak için bire bir... hayvan çiftliği ise bir efsane bence ... beğeneceğini düşünüyorum. sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayvan çiftliğini okudum hayatım, yazmaya fırsatım olmadı daha, kesinlikle herkesin okuması gerekn bir kitap

   Sil