Yeni Bir Film #65# The Librarian - Quest of Spear

10:00

Herkese merhabalar :) Eğer TLC kanalını izliyorsanız The Librarians adında bir dizisi olduğunu farketmişsinizdir. İşte dizinin esin aldığı film serisine başlıyorum :) İlk film 2004 yapımı Efsane Avcısı- Mızrak görevi.
Yıllarca Cnbc-e'de yayınlanan ER dizisinde izlediğim Noah Wyle filmlerin başrolü. Nasıl bir film diye sorarsanız Indiana Jones filmlerinin daha komik hali. Bir de bu filmlerde işi yapan kütüphaneci. Ama bu kütüphanecinin görevi bildiğimiz gibi kitapları yerleştirmek değil. Okumayı ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven binlerce kişinin arasından seçilen kütüphaneci dünyanın en iyi korunan sırlarından birini koruma görevini üstlenir. Bu kütüphane sihirin yanlış ellere geçip dünyada hasar yaratma olasılığını ortadan kaldırmak için oluşturulmuştur. Dünyada bir zamanlar var olan sihir artık ortadan kaybolsa da Excalibur gibi bazı özel objelerde kötülerin ağzını sulandıracak kadar çok sihir vardır.


Son kütüphanecinin öldürülmesiyle birlikte, 22 tane diploması bulunan Flynn Carsen mülakat için mektup alır. Ve sorulara doğru cevap vermeyi başardığı için de kütüphaneci seçilir. Daha içine düştüğü durumu anlayamadan da Kader Mızrağı'nı bulmak üzere göreve yollanır. Yolda kendisine koruması Nicole katılır. Kader mızrağını bulup dünyaya hükmetmek isteyen Yılan Kardeşliği ile aralarında ölüm oyunu başlar.

Filme gelirsek, eğlenceli bir filmdi. Flynn hayatı boyunca kitapların arkasına saklanmış biri olduğu için bir anda onun gerçek hayattaki bocalayışını izlemek eğlenceliydi. Böyle macera filmlerini seviyorsanız bir şans verebilirsiniz :)


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum