Yeni Bir Kitap #67# Kutsanmış

10:00

Herkese merhabalar :) Bu haftanın kitabı Koruyucu :) Serinin ilk kitabının yazısı burada.
Clara, aylarca, gördüğü orman yangınında yardıma muhtaç haldeki gizemli Christian Blaze'i kurtarmak için eğitim aldı. Ama hiçbir şey onu o gün vereceği büyük karara hazırlayamamıştı - ya da amacının, dünyaya geliş sebebinin ne olduğunu öğrenmeye. Ve Clara'nın varoluş sebebi, hiç de düşündüğü gibi açık ve net değildi.

Şimdi Christian'a karşı giderek karmaşıklaşan hisleri ve sevgilisi Tucker arasında kalırken, Clara, yangın günü aslında ne yapmış olması gerektiğini anlamaya çalışıyor. İki melek türü arasındaki çatışmaya her geçen gün daha da çok çekiliyor ve yüzleşmesi gereken yeni bir gerçek karşısında elleri kolları bağlı kalıyor: Çok yakınındaki biri, birkaç ay içerisinde ölecek.

Geleceği bu kadar belirsizken, Clara'nın emi olduğu tek şey, o yangının aslında her şeyin başlangıcı olduğu.


Clara harika bir karakter olmayı bu kitapta da sürdürüyor. Olaylar gelişirken, yeni rüyaların etkisiyle sevdiği birinin öleceğini anladığında, olanları engellemek için var gücüyle çalışıyor. Kaderi onu Christian'a doğru iterken, var gücüyle Tucker'ı seçiyor. Bir önceki yazıda da dediğim gibi mükemmel olmayan bir karakter yaratmış yazar, bu da Clara'ya sempati duymama neden oluyor. Gelecek hafta serinin son kitabıyla buradayım :) Yazarın başka serileri de varmış sanırım. Onları da okumak istiyorum.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum