Yeni Bir Kitap #66# Koruyucu

10:00

Herkese merhabalar :) Bugün üç kitaplık bir serinin ilk kitabıyla buradayım. Tam benim sevdiğim gibi doğaüstü bir kitap.
Clara Gardner yarı melek olduğunu yeni öğrendi.
Damarlarında melek kanının akıyor olması onu insanlardan daha zeki, daha güçlü ve daha hızlı kılmakla kalmıyor, ona verilen bir görevle, bu dünyaya gönderilmesinin bir amacı olduğu anlamına da geliyor. Ancak sorun şu ki bu görevin ne olduğunu kimse bilmiyor, öğrenmek de kolay değil. 

Hayallerinde gördüğü bir orman yangını ve bir yabancı, onu yeni bir kasabaya, yeni bir okula götürüyor. Hayallerindeki çocuğu, Christian'ı gördüğü anda her şey hem bir anlam kazanıyor hem de bütün anlamını kaybediyor. Çünkü ortada, Clara'nın melek olmayan tarafını cezbeden bir başka erkek daha var: Tucker.

Clara, hiç bilmediği bu dünyada yolunu bulmaya çalışırken birden ortaya çıkan tehlikelerle yüzleşmek ve hiç istemediği seçimler yapmak zorunda kalıyor. Dürüstlük mü, ihanet mi? Aşk mı, görev mi? İyi mi, kötü mü? Hayallerindeki yangın nihayet dindiğinde Clara kaderiyle yüzleşmeye hazır olacak mı? 


Kitap çok hoşuma gitti. Clara'nın her ne kadar melek kanından gelen güçleri olsa da normal bir insan gibi artılarının bir eksilerinin olması, gerçek bir insan hissiyatı veriyor. Aylarca hayalinde gördüğü Christian'ın kaderi olduğunu düşünürken Tucker'a aşık olması da öyle. Kadere bir melek olarak karşı koymaya çalışması, kalbinin sesini dinlemesi kitabı favori doğaüstü kitaplarım arasına soktu. Gelecek hafta devam kitabıyla buradayım :)


  • Share:

You Might Also Like

2 yorum

  1. Böyle melekli kitapları seviyorum, unutmazsam alır okurum :D

    YanıtlaSil
  2. Merak ettim, fırsatını bulur bulmaz okuyacağım :)

    YanıtlaSil