Yeni Bir Dizi #72# 30 Rock

10:00

Herkese merhabalar :) Bu haftaki dizimiz benim çok severek izlediğim 30 Rock. Yedi sezon süren dizimiz 2013 yılında final yaptı. 
Liz Lemon 30 Rock Plaza'da yer alan kanalda program yazarıdır. Aniden gerçekleşen kanal yöneticisinin değişmesi ona zor anlar yaşatır. Programının iptal olmaması için Tracy Jordan isimli film yıldızını programa katılmaya ikna etmelidir. Liz zorda olsa bunu başarır ama Jordan'ı programda tutmak sandığından daha zor olacaktır.


Dizi, televizyon programlarının arka yüzünü gösteriyor aslında. Kaprisli oyuncular, son dakikada yapılması gereken değişiklikler, çalışmak istemeyen yazar ekibi ve istediğini yaptırmaya çalışan yöneticiler. Durum komedisi aslında ama karakterler o kadar güzel oturmuş ki bu yedi sezon boyunca eğlenerek izliyorsunuz. Ayrıca diziye inanılmaz sayıda konuk oyuncu geliyor. Tina Fey, Saturday Night Live etkisini kullanıyor sanırım, diziye konuk olanların ardı arkası kesilmiyor. Ve hiçbiri normal karakterler değil.


Soldan sağa bakacak olursak;

Tracy Jordan: Şımarık ve biraz da aptal film starı. Çocukça isteklerini yapmazlarsa programdan ayrılma durumu var ve seyirciler kendisini çok sevdiği için böyle bir şey mümkün değil.

Jack Donaghy: Yeni bir fırın üretip inanılmaz kar sağladığı için terfi ettirilip kanalın başına geliyor. Her daim Liz'i aşağılamasıyla beraber n'oluyor bunların arasında dedirtti dizi boyunca.

Liz Lemon: İlerlemiş yaşına rağmen bekar oluşu, erkeklerle olan garip ilişkileri dizinin ana konularından biri belki de. Tamamı erkek olan bir yazar grubuna liderlik edişi de kendisini garipleştiriyor zaman geçtikçe.

Jenna Maroney: Tracy gelmeden önce programın yıldızıydı ama şimdi ikinci planda. İlgiyi üzerinde hissetmeyi seven bir insan. Liz ile arkadaşlar ama kanaldaki herkes gibi Jenna da normal değil.

Kenneth Parcell: Dizinin yükselen yıldızı. Benim de en sevdiğim karakter. 30 Rock'da müze gibi izleyiciler kanalda gezdiriliyor. Kenneth bu gezdirme işindeki görevlilerden biri. Tüm hayalı burada çalışmak olan küçük bir yerden gelen, her şeyden mutlu olan, güler yüzlü ve saf  biri. O kadar iyi ki insanı sinir edebiliyor. Zaman içinde dizideki rolü değişiyordu yanlış hatırlamıyorsam, ama ben diziyi 2013'de bitirdiğim için tam olarak emin değilim. Ama Kenneth kesinlikle favori karakterim.

Karakterler o kadar güzel oturmuş ki biri olmadan eksik kalırmış dizi. Tracy'nin aşırı davranışları bile bir zaman sonra insana normal gelmeye başlıyor.  • Share:

You Might Also Like

0 yorum