Yeni Bir Film #58# Batman Returns

10:00

Herkese merhabalar :) Geçen haftalarda Batman filmlerini izlemeye başlamış ve ilk filmin yorumunu şurada yapmıştım. Bu hafta ise ikinci film olan 1992 yapımı Batman Dönüyor var.
Yıllar önce diğer çocuklara benzemediği için ailesi tarafından dışlanan, hatta dışlanmakla kalmayıp ailesinin nehre attığı bir çocuk düşünün. Hah, işte o çocuk yaklaşık 30 yıl sonra intikam almak için ortaya çıkıyor ve şehrin yeni adamı Screck ile işbirliği yapıyor.


İyi bir sekreter olmaya çalışan Selina Kyle ise bu uğurda ulaşmaması gereken dosyalara ulaşıyor ve Shreck'in tüm planlarını açığa çıkarma riski taşıyor. Schreck'in öldürme teşebbüsünden bir mucize sayesinde kurtulan Selina kendisine yapılanları unutmuyor ve intikam için kolları sıvıyor.

Bu sefer birleşen iki kötü ile uğraşması gereken Batman, Gotman City'yi kurtarabilecek mi?


Michael Keaton her zaman ki gibi başrolün hakkını veriyor ama benim bu filmde en sevdiğim oyunculuk Michelle Pfeiffer'ınki oldu. Danny DeVito ve Christopter Walken beklemediğim ama izlemekten zevk aldığım bir oyuncu oldu.

Aklıma takılan tek konu kedikız olmak için kimyasal bir bileşiğe falan maruz kalmayan Selina'nın düştükten sonra nasıl o kadar dengeli davranabildiği. Yani topuklu ayakkabıyla bile yürümekte zorlanan birinin bir anda parendeler atmaya başlaması saçma geldi bana.

İlk filmde Vicky ile olan ilişkisinde gayet aklı başında davranan Bruce'un Selina karşısında nutkunun tutulması beklemediğim bir durumdu. Bruce ve Selina olarak da Batman ve kedikız olarak da aynı çekimi yakalamaları hoş olmuş.

Her zamanki gibi bir grup tek kişiyle dövüşürken tek tek saldırıyorlar ki tüm grubu yenebilsin bu kişi. Tamam kahramanımız kendisi ama yine de saçma geliyor bu durum bana.

İlk film gibi sıkmadan, eksik nokta (pek fazla) bırakmadan biten bir film oldu.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum