Yeni Bir Dizi #66# Heroes

10:00

Herkese merhabalar :) Bu haftanın dizisi Heroes. Aslında eski bir dizi (2006) fakat bu sonbaharda Heroes:Reborn adıyla devam dizisi çekilmeye başlandı. 2006 yapımının ilk sezonunu televizyonda takip etmiştim biraz fakat devamı gelmemişti. Yeni dizide Zachery Levi <3 olunca dizi ilgimi çekti. Takıntılı ben ilk diziyi izleyemeden ikincisini izleyemediğim için (İstisna: Doctor Who) ilkine başladım. Ve geçen hafta ilk sezonu bitirdim. Burada da ilk sezonun karakterlerinden bahsedeceğim biraz. (Güçleriyle birlikte)

Sol baştan sayarsak :D

Nathan Petrelli; Konsey üyeliği için seçimlere katılan politikacı olarak görüyoruz ilk başta. Başarılı ve kardeşini yola getirmeye çalışan normal bir adam gibi görünse de dizinin ilerleyen bölümlerinde uçabildiği anlaşılıyor.

Matt Parkman: Disleksi yüzünden uzmanlık sınavlarını geçememiş polis memuru. Daha sonra insanların düşüncelerini okuyabildiğini keşfediyor ve bu özelliği onu FBI'a getiriyor. Tabii düşünce okumak hayatını da mahvetmiyor değil. İçlerinde en sevdiğim Matt karakteri sanırım. Greg Grunberg'i de severim .

Hiro Nakamura: Babasının şirketinde küçük bir odacıkta çalışıp yükselmeye çalışan hayalperest kahraman. Zamanda ve mekanda yolculuk edebiliyor. Ayrıca en çok gelişme gösteren karakterlerden birisi oldu kendisi. Bu bir sezon içinde ingilizce öğrendiği gibi güçlerini aktif bir biçimde kullanmayı da öğrendi.

Claire Bennet: İlk gördüğümüzde kendini yüksek bir yerden atan Claire sonrasında hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkarak hepimizi şaşırtıyor. Sonrasında da vücudunun kendini çok hızlı bir şekilde yenilediğini görüyoruz. Öyle ki öldükten sonra bile tekrar hayata dönebiliyor.


Peter Petrelli: İlk başta rüyalarında Nathan ile beraber uçtuğunu görüp Nathan'ı rüyalarını araştırmaya yönlendirmeye çalışan Peter zaman içinde yeteneğini keşfediyor. En faydalı yeteneklerden biri aslında, yanındakinin gücünü absorbe ederek kullanabiliyor. Çenesi yamuk olmasa sevimli çocuk aslında.

Niki Sanders: Başlarda kendisinin gücünü çözememiştim ama ultra güçlü olduğu ve çift kişilikli olduğunu anlıyoruz sonra. Bazen kontrolü ikinci kişilik olan Jessica alıyor ve o zaman gücünün sınırlarını daha net görüyoruz.

Son olarakta Mohinder Suresh: Dizide gücü olmayan tek kişi. Babası gibi bir genetik bilimci. Babası yıllarını feda ederek DNA dizilimindeki kodu bulmayı başarıyor ve Peter ve Matt gibi gücü olan insanların hepsini bulabiliyor. Asıl olay bu şekilde başlıyor zaten.

Ve resimde verilmemiş olan Sylar: Her kahraman hikayesinde bir kötü olmak zorunda. Bu dizinin kötülerinden biri de Sylar. Mohinder'ın babası yeteneği olduğunu düşünerek onunla epey vakit harcasa da kayda değer bir ilerleme göremediği için başka birine geçiyor. Sylar ise kendini ispatlama çabasıyla başkalarının beynini açıp onların güçlerini almaya başlıyor.


İlk sezon genel olarak Sylar'ı ve gelecekte olacak bir patlamayı durdurmak üzerineydi. Ana karakterlerin dışında çok fazla özel gücü olan insan olayların akışını belirledi. İlk sezon karmaşık hikaye yapısıyla güzel gidiyor zaten.

Hatırladığım kadarıyla dizi güzel başlamış ama kötü bitmişti. İzlemeye başlayacaklar bunu da göz önüne alsalar güzel olur diye düşündüm. Kötü finaller ya da kötü son sezonlar diziye olan ilgiyi köreltebiliyor çünkü.Keyifli seyirler :)

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum