Yeni Bir Film #55# Interstellar

10:00

Herkese Merhabalar :) Bu haftanın filmi nasıl yazısını yazmamışım dediğim Yıldızlararası.
Film yakın gelecekte geçiyor. Vakti zamanında astronot olmak için eğitim gören Cooper artık bir çiftçi olarak yaşamını sürdürmektedir. Kuraklık artmış bu sebeple de düzgün tarım yapabilen çiftçiler en önemli önceliklerden biri haline gelmiştir. Cooper'da bu işin en iyilerinden biridir çünkü fizik geçmişi tarım makinelerinden en iyi verimi almasını sağlamaktadır.


Bir gün kızı Murphy'nin odasındaki yer çekimsel bozukluğu incelerlerken buldukları şifre onları ıssız bir yere kurulmuş herkesten gizli çalışan NASA'ya götürür. NASA görevlileri başta şans eseri buraya geldiklerine inanmasalar da Cooper'ın NASA geçmişi onları etkiler ve bir iş teklifi yaparlar. Yakın zamanda buldukları bir solucan deliği sayesinde Dünya benzeri gezegenler bulma ihtimalleri artmıştır ve bu delikten geçip uygun gezegeni bulacak ekibe katılması istenir Cooper'dan. Çocuklarına yaşayabilecekleri bir gezegen bulma ümidiyle Cooper teklifi kabul eder ve solucan deliğine doğru giden ekipte yerini alır.


İzlediğim güzel filmlerden biriydi. Christopher Nolan filmlerini severim zaten bu filmde beni hayal kırıklığına uğratmadı. Açıkçası bir çırpıda bitti sonu dışında severek izledim. Fizik pek ilgimi çekmemesine rağmen anlamakta zorlanmadığım bir film oldu. Hele o yapay zekalı makineleri TARS beni benden aldı. Bir tane de kendime istedim. Cooper ile TARS atışmaları çok hoşuma gitti. Matthew Mcconaughey'in bu güne kadar bende oluşturduğu romantik komedi başrolü algısı bu filmle tamamen yıkıldı. Kısacası senaryo güzel, oyuncular iyi. 2014'ün izlenmesi gereken filmlerinden biri.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum