Yeni Bir Film #50# The Prestige

10:00

Herkese Merhabalar :) Bu haftaki film yine bir sihirbazlık filmi.
Film Viktorya Dönemi İngiltere'sinde geçiyor. Önceleri birlikte çalışan iki sihirbaz Robert Angier ve Alfred Borden, Borden'in bir hatası yüzünden bozuşurlar. Şimdi ikisinin de tek bir amacı vardır; diğerinden daha büyük bir sihirbaz olmak.


Borden'ın son numarası ışınlanmadır. Angier bu numaraya kafayı takar ve Borden'ın elinden zorla bir isim alır: Tesla. Angier Tesla'nın peşinden gider ve aynı aletten bir tane de kendisi için yapılana kadar bekler. Edison'la olan rekabeti sonucu paraya ihtiyacı olan Tesla bir makineyi de Angier için yapar. Ama bu makine kendisinin sonu olacaktır.


Filmin en hoşuma giden yanı Tesla ve Edison'du açıkçası, beklemiyordum. Angier ve Borden'in çekişmeleri git gide daha da tehlikeli olurken sonraki numara ne acaba diye merak içinde bekledim.

Bu üç filmi kıyaslarsak kesinlikle birinciliği The Prestige alıyor. Aynı yıl çıkmalarına rağmen daha vasat kalan The Illusionist ikinci sırada. Edward Norton'a rağmen. Ve Now You See Me eğlenceli olmasına rağmen diğerlerine göre vasat ve tahmin edilebilir sonuyla üçüncü sırada.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum