Yeni Bir Dizi #61# Perception

10:00

Herkese Merhabalar :) Bugün değişik bir suç dizisiyle buradayım.
Dr. Daniel Pierce başarılı bir sinir bilimcisidir.. Hatta bu konuda üniversitede ders bile vermektedir. Bir zamanlar tedavisini olduğu paranoyak şizofreni hastalığından her zamanki rutinine uyarak kaçmaya çalışıyor. Sinir biliminde ne kadar iyiyse normal hayatta da o kadar farklı anlayacağınız. Cep telefonu kullanmaz çünkü devletin onu izlediğini düşünür, bankalara güvenmez, insanlara güvenmez. Tek istediği ders vermek, klasik müzik dinlemek ve bulmaca çözmek olan bir dahi.
Bu isteği bir gün FBI'dan gelen Kate Moretti nedeniyle bozuluyor. Kate vakti zamanında Dr. Pierce'ın dersini almış ve değişik bakış açısının FBI'ın çözemediği davaları çözebileceğini düşünüyor. Devlete güvenmeyen Pierce biraz zor ikna edilse de Kate çözemediği davaları Pierce'a getirmeye başlıyor. Daniel'ın şizofrenisi dizinin farklı olan yanı aynı zamanda. Biri yanlış bir şeyler söylediğinde kendi o anda anlayamasa bile beyni fark edip birini yaratıp yanlışlığı düzeltmesi için Daniel'a baskı yapıyor. Şizofrenisinin farkında olan Daniel hayali misafirlerini davaları çözmek için kullanıyor.

Ders verdiğini gösterdikleri zamanlarda keşke böyle bir hocam olsun dedirtti bana Daniel Pierce. Davaları çözme yöntemi de eğlenceli olunca diziyi bir çırpıda izledim. Maalesef üçüncü sezondan sonra dizi iptal oldu. İç karartan polisiyeler yerine eğlenceli polisiye sevenlerin beğeneceği bir dizi.   • Share:

You Might Also Like

0 yorum