Yeni Bir Dizi #58# Penny Dreadful

10:00

Herkese merhabalar :) Bu diziyi nasıl yazmamışım ben yahu. Yeni sezon nisanda geliyor gelmeden bu yorumunu yapalım bakalım.
Tabii ki diziyi izleme sebebimiz Eva Green. Ama bünyesinde Eva'yı bulundurması haricinde değişik bir hikayesi var. Dizi Viktorya Dönemi Londra'sında geçiyor. Eva Green Sir Malcolm'a yardım eden Vanessa Ives rolünde. Sir Malcolm'un kızı Vanessa'nın en yakın arkadaşı ve ortadan kaybolunca ikili onu arıyor. Bu arada Sir Malcolm da Timothy Dalton.


İkilinin eli silah tutan becerikli birine ihtiyacı olunca işin içine Ethan Chandler giriyor (Eva'nın Chandler demesi ayrı olay zaten, eriyip bitiyorum).


Chandler'ın ilgisini çeken kız olarak verem hastası Brona Croft var. Evet kendisi Billie Piper. Doctor Who'nun güzeller güzeli Rose'u. Billie'nin ilk sezon pek rolü olmasa da ikinci sezon daha fazla rolü olacak.


Buraya kadar her şey normalken burada işler değişiyor. Çünkü üstteki yakışıklı Dorian Grey. Hani kitabı olan. Gizemli karakterimiz Vanessa'yla da ilgileniyor.


Vee son olarak Dr. Frankenstein. Tabii ki bildiğimiz şekilde. Kendini bilime adamış olan doktorumuz bilimin sınırlarını da aşıyor.

Karakterler değişik şekillerde birbirleriyle karşılaşıyor. Bir sezon geçmesine rağmen daha hiçbir şey çözülmüş değil. Aksine daha da karıştı. Büyük bir heyecanla ikinci sezonu bekliyoruz.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum