Yeni Bir Dizi #57# The Librarians

10:00

Herkese merhabalar.  Bu haftanın dizisi yayın hayatına yeni başladı. Ama buna rağmen ikinci sezon onayını almış bulunmakta. Bende meraktan dizinin ilk üç bölümünü izleyiverdim, bakalım nasıl bulmuşum.
Bu kütüphane her şeyi içinde bulunduran bir kütüphane. Sihirli eşyalar da dahil. Sihrin yeryüzünden silinmesinin ardından sihri kötü emellerine alet etmek isteyen kötü adamlar sihir tekrar dünyaya yayılsın diye ellerinden geleni yapıyorlar. Kütüphaneci'nin görevi onları engellemek. Sadece bir tane kütüphaneci olabiliyor ve bu zorlu görevde yanlarında korumaları olsa bile pek uzun süre kalamıyorlar. Son kütüphaneci Flynn ise 10 yıldır bu görevde kalmayı başarmış, hem de koruması olmadan. Birileri kütüphaneci adaylarını öldürmeye başlayınca Flynn duruma el atıyor ve listedeki son üç adayı buluyor.


Kötü adamların saldırısı sonucu kütüphane kendini izole ediyor. Böylece Flynn adayları bırakıp kütüphaneyi bulmaya gidiyor. Adaylar yanlarındaki korumayla birlikte olayları çözmeye çalışıyorlar.
Biliyorum karmaşık geliyor ama ilk bölümde her şey açıklanıyor zaten.


Gelelim benim bu diziyi neden izlediğime. Christian Kane nedeniyle tabii ki. Leverage'taki karakterini çok seviyordum. Bir görünüp bir kaybolan Noah Wyle'ın da etkisi yok değil. Zaten daha önce filmi yapılmış, Noah Wyle filmler de başrolmüş. Sonra da dizisini çekmeye karar vermişler. Diziyi yapısı itibariyle Warehouse 13'e benziyormuş bu sebeple taklit diyenler olmuş ama filmler Warehouse 13'ten önce çekilmiş.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum