Yeni Bir Film #44# Knowing

09:00

Televizyonda reklamını görüp merak ettiğim bir filmdi Kehanet. Sonunda izleyebildim. Filmin konusu şu şekilde;
Bundan 50 yıl önce bir ilkokul açılış töreni için öğrencilerden fikir alır. Ve Lucinda'nın zaman kapsülü fikri çok beğenilir. Tüm çocuklardan zaman kapsülü için resim yapmaları istenir. Fikri veren kendisi olmasına rağmen Lucinda resim yapmaz. Onun yerine kağıdı numaralarla doldurmuştur. Öğretmeni yine de kağıdı alır ve kapsüle koyar.

50 yıl sonra yapılan kutlamalarda kapsül açılır ve her öğrenci bir zarf alır. John Koestler'in oğlu Caleb'e Lucinda'nın zarfı düşer. Caleb numaraların anlamı olabileceğini düşünüp eve getirir. Babası numaralardan birini fark edene kadarda masanın üzerinde durur. Fark ettiği numaralar 91101'dir. Yani 9/11/01. 11 Eylül saldırılarının kağıtta olmasını tesadüfi olduğunu düşünen John araştırmaya devam eder. Sayıların büyük felaketleri gösterdiğini fark ettiğinde daha gerçekleşmemiş olan üç kehanet daha görür. Bunları durdurmak içim elinden geleni yapacaktır.


Film gitgide ilginçleşti. Ama sonunun böyle bitebileceğini  düşünmemiştim. Ben herkesin mutlu olduğu, sorunun hallolduğu sonları daha çok seviyorum. Ama bu filmde öyle bir son daha absürt oldurdu sanırım. IMDB'den 6,2 almış. Ederi de bu kadar zaten. Güzel film ama olağanüstü bir yanı yoktu.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum