Yeni Bir Film #41# Veronica Mars

09:00

Herkese merhabalar :) Bu haftanın filmi dizisinin devamı niteliğinde 10 yıl sonra çekilmiş olan Veronica Mars. Hayranlarının yoğun isteği ve maddi desteği sayesinde çekilmiş bir film. Bakalım filmi de dizisi kadar güzel miymiş?

Film dizinin genel olarak özetiyle başlıyor. Bu şekilde diziyi izlememişler bile genel olarak dizinin ne hakkında olduğunu anlayabiliyor. Üç sezonun özeti verildikten sonra film başlıyor.Aradan 9 yıl geçmiştir. Veronica Stanford'a psikoloji ve Columbia'da hukuk okumuş, Neptune'den kurtulmuştur. Ama sevgilisi Piz ile olan ilişkisi bitmemiş, onu Neptune'e bağlayan Wallace ve Mac ile bağlantıyı koparmamıştır. Büyük bir hukuk firması ile görüşmeleri sürerken kötü bir haber alır. Liseden arkadaşı Carrie Bishop bir cinayete kurban gitmiştir ve şüphe edilen kişi Veronica'nın eski sevgilisi Logan Echolls'tur.


Logan Veronica'yı arayıp yardım isteyince bağlarını koparmak için 9 yılını harcadığı Neptune'e geri döner. Hearst Üniversitesi'den ayrıldığında dedektiflik işlerini de bırakmıştır, amacı Logan'a avukat bulup arkadaşlarını ve babasını görüp geri dönmektir. Ama bir şeyler olduğu fark eden Veronica uçuşunu erteleyip Logan'a yardıma başlar.


Benim izlenimlerime gelecek olursak; 9 yılını beraber geçirdiği Piz'in ailesiyle daha tanışmamış olması bana çok saçma geldi. Piz'in ayrılış sebebi de çok basitti. Resmen Logan ile Veronica'yı birleştirmek için uğraşmışlar. Logan'ın o uçarı hallerini bırakıp Deniz Kuvvetleri'ne katılması da saçma geldi. Logan'ı daha ağırbaşlı yapmaya çalışmışlar ki Veronica ona geri dönsün. Başarılı Wallace o kadar olaydan sonra ola ola lise öğretmeni mi olmuş diyor insan. Tüm hayali mühendis olmaktı, 3. sezonda bayağı yer vermişlerdi buna. Başladığı işi bitiren tek kişi Mac olmuş zaten yatkınlığı olan bilgisayar işini yapıyor. Tabii para tatlı gelmiş olacak ki Kane Yazılım'da çalışıyor. Weevil kötü işleri bırakmış, seksi bir eş ve küçük bir melekle güzel bir hayat kurmuş. Ama filmin sonunda motorsiklet çetesinin başına geri dönüyor ki başlı başına saçmalık. Veronica'nın FBI stajı hakkında hiçbir şey yok. Oysa FBI'da başarılı bir kariyer ve bu kariyer sonucu Neptune'e geri gelmesi çok daha mantıklı bir senaryo olurmuş bence. Veronica herşeyi, o kadar eğitimi boşa atıp 19 yaşındayken lisansını aldığı Özel Dedektif'liğe geri mi dönüyor yani. Teknik destek ekibi olarak Mac'i yanına almış üstelik. Logan'a tekrar birlikte çünkü ilişkileri "epik" hiçbir şeye hiç kimseye yenilmiyor, zaman ve mekan onlar için önemsiz.Benim için fiyasko oldu açıkcası. Dizideki o heyecanlı senaryonun yerinde yerler esiyordu. Tamam doldulmaları gereken boşluklar var ama daha düzgün bir senaryoyla heyecan yaratılabilirmiş. Son 15 dakika dışında pek heyecan yoktu filmde. Benim pek beğenmediğim bir filmdi açıkçası. Ama ne olursa olsun izleyecektim çünkü yarım kalmış şeylerden nefret ediyorum ve dizi 3. sezon sonunda iptal edilince yarım kalmıştı. Hatta 4. sezon fragmanları bile vardı, Veronica FBI stajındayken falan. bu bir kapanış olmuş, bu filmle Veronica Mars'a veda ettik.
  • Share:

You Might Also Like

0 yorum