Yeni Bir Film #40# The Purge

09:00

Herkese günaydın :) Bugünkü film konusuyla beni kendine çekti.Yıl 2022. Geçmişte büyük ekonomik kriz, artan işsizlik ve şiddet olayları sonucunda ülke dağılmanın eşiğine gelmiştir. Yeni kurulan hükümet tüm bu olayları bitirmek için çok radikal bir karar alır. Yılda sadece bir gün, 12 saat geçerli olacak şekilde Arınma Gecesi yapar. Arınma gecesinde her şey yapılabilir ve cezası yoktur. Bu gece sayesinde insanların içinde barındırdığı şiddet duygularından kurtulması beklenir. Ve ilginç bir şekilde işe yarar. İşsizlik %1'e düşer. Şiddet olayları yok denecek kadar azalır ve ekonomi  düzelir.


Sandin ailesi de Arınma gecesini destekleyenlerdendir. James Sandin, Arınma Gecelerini sağ çıkarmalarını sağlayan güvenlik sistemleri satmaktadır. Bu sistem ile tüm kapı ve pencereler korunma altına alınıyor ve ev güvenli hale geliyordur. Her yıl olduğu gibi 2022'de de Arınma Gecesi'nde sistemi aktif hala getirip o geceyi ailesinin başına bir şey gelmeden atlatmak ister. Fakat sistem aktifleştikten sonra, oğlu dışarıda yardım isteyen birini görür ve sistemi kapatarak onu eve alır. James sistemi tekrar aktifleştirse de adam çoktan içeri girmiştir.


Adamın peşindekiler arınmaya ihtiyaçları olduğunu söylerek Sandin'lerden adamı isterler. Artık Sandin'lerin iki seçeneği vardır ya adamı teslim edeceklerdir, ya da dışarıdakiler eve girip Sandin'ler dahil herkesi öldürecektir.

 
                                           

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum