Yeni Bir Kitap #45# Peri Ölüsü

09:00

Herkese mutlu pazarlar. Bu hafta Güneyli Vampir serisinin dokuzuncu romanı "Peri Ölüsü" incelemede. Bir önceki kitap incelemesini burada ve ilk kitap incelemesini burada bulabilirsiniz. Bu arada kitabın dizisi True Blood bitti ve sonu çok beklediğim gibi olmadı. Kitabın da sonu beklediğim gibi değilmiş. Hayat bu hangi istediğimiz oluyor ki.

Louisiana, Bon Temps'da yaşayanlar, vampirlerle ilgili çok az şey biliyor. Kurtadamlarla ilgiliyse hiçbir şey. Tabii herkesin sevgilisi ve her şeyden haberdar -istemeden de olsa- Sookie Stackhouse dışında. Ta ki o güne kadar...

Çünkü kurtadamlar ve şekil-değiştiriciler kendilerini ölümlü dünyaya ifşa etti. Ve bunun hiç de hoş sonuçları olmadı. Sookie'nin yakından tanıdığı biri, feci şekilde can verdi. Ancak Sookie'nin katili bulmak konusundaki kararlılığı, karşılaştığı daha büyük bir sorun yüzünden yok olup gidecekti. Vampirlerden ve kurtadamlardan çok daha yaşlı, güçlü ve gizemli bir doğaüstü ırk, savaşa hazırlanıyordu. Ve Sookie, bu savaşın ortasında, yemin bizzat kendisiydi.İlk kitapta olduğu gibi Sookie katili bulmaya çalışıyor ama bu çok daha zor. Kitabın adından da anlayacağınız gibi Peri Savaşı başladı ve Sookie ateşin tam ortasında kalıyor. Büyükbabası ile amcası arasındaki savaş biricik torun olması sebebiyle onu da etkiliyor. Sevgili vampiri Eric başındaki yeni vampir patronu yüzünden Sookie'nin ihtiyacı olan %100 korumayı sunamıyor. Tüm doğaüstüler olağanüstü hal ilan etmişler sanki.

Bu kitabın en sevdiğim yanı bir sonraki kitabın ilk bölümünü de vermeleri. Sonraki bölüm fragmanı gibi. Tabii birde hala Sookie ile birlikte olan Eric faktörü var. Bakalım daha kaç kitap bu mutlu beraberliği koruyabileceğiz.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum