Yeni Bir Dizi #47# Ulan İstanbul

09:00

Herkese Merhabalar :) Bu haftaki diziyi kanalların her boşlukta tekrar vermeleri sayesinde takip ediyorum. Böyle hırsızlı diziler hep ilgimi çekmiştir. Yabancı örnekleri olan Hustle, Leverage, Ocean's Eleven gibi yapımları zevkle izledim. Zaten konu itibariyle Ulan İstanbul, Leverage'i inanılmaz hatırlatıyor. İkisi de haksız para kazananlardan alıp ihtiyacı olanlara veriyor.
Kandemir yaptığı son vurgundan sonra Yunanistan'a kaçar. Ama peşindekiler onu kaçıran kaptanı bulup çok büyük bir borcun altına sokarlar. Borcu ödeyemeyen kaptan 10 yıl hapisle karşı karşıyadır. Kaptanın durumunun duyan Kandemir Türkiye'ye geri döner ve ekibini toplar. Ekip, Kandemir, Yaren, Karlos, Ferit ve Bahadırdan oluşmaktadır.


Kaptanın kızı da babasını kurtarmak için bu ekibe katılır. Ekip akrabası olmayan Nevizade'nin kimsenin bilmediği akrabası olarak konağa yerleşirler. Ancak mahalle düşündüklerinden farklıdır. Komşular dedikoducudur ve yan komşunun oğlu polistir. Bu aksiliklere rağmen planları devam eder. Gereken parayı bulmak için var güçleriyle çalışırlar.

En hoşuma giden şey Nevizade olarak Hulusi Kentmen'i seçmeleriydi. Ustalara saygı olarak gayet güzel bir jest olmuş. Bahadır'ı oynayan Caner Özyurtlu çok sempatik bir karakter yaratmış. Oynadığı dizileri izleme gibi bir eğilimim var evet :) Belki Kaçak Gelinler devam etmez ama Ulan İstanbul'a gelecek sezonda da devam ederim.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum