Yeni Bir Dizi #43# Da Vinci's Demons

09:00

Herrkese merhabalar :) Bu haftanın dizisi geç tanıyıp bayıldığım bir dizi oldu. Da Vinci's Demons adı üzerinde Leonardo Da Vinci'nin hayatından kesitler sunuyor.
Vatikan ve o dönemdeki Papa Sixtus, Floransanın gidişatından hoşnut değillerdir. Floransadaki rahatlık, bilimin ve sanatın gelişmesi ve Floransa'nın başındaki Medici'lerin bunları desteklemesi Papa'nın hoşuna gitmemektedir. Bu yüzden Floransa'nın müttefiki olan Napoli'yi aradan çıkararak Floransa'yı yalnız bırakırlar.


Bu gidişatı fark eden Leonardo, Lorenzo de Medici'ye metresi Lucrezia üzerinden ulaşarak işe alınmak ister. Savaş mühendisi olduğunu ve savaşta Floransa'nın Vatikan'a karşı şansı olduğunu söyleyen Leonardo Lorenzo'nun aklını çelmeyi başarır ve işe alınır. Aynı zamanda Lucrezia'nın resmini de çizmesi için işe alınır.


Vatikan Floransa'yı ele geçirmek için Kont Riario'yu yollar. Ama Kont Riario Leonardo'nun dehasının farkına varır ve onu kendi taraflarına geçmesini ister. Leonardo Riario yerine Lorenzo'yu seçer.


Bu sırada The Turk Leonardo'nun hiçbir zaman yüzünü hatırlayamadığı annesini hatırlayabileceği söyler. Bunu ancak Yaprak Kitabı sayesinde yapabilecektir. Riario'da kitabın peşindedir ve bu ikisi arasında büyük bir çekişmeye sebep olacaktır.
,

Dizi bir saat sürüyor ve ilk sezonu sadece sekiz bölüm sürdüğü için çabucak bitiveriyor. İkinci sezon on bölüm ama bu tadı damağınızdayken bitmesine engel olmuyor. Üçüncü sezonu büyük bir merakla bekliyorum. Harika bir tarih dizisi. Tanıdık oyunculara gelirsek; Lorenzo'nun karısı Clarice'i Sherlock'ta da gördüğümüz Lara Pulver oynuyor. Baş rolde Tom Riley var ama pek tanıdık değil. Aslında sadece Clarice'i tanıdım ben onun dışındaki oyuncular çok yabancı bana. Ama bu harika bir oyunculuk çkarmadıkları anlamına gelmiyor.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum