Yeni Bir Kitap #41# Yüksek Topuklarla Nasıl Yürüycem?

22:50

Herkese merhabalar :) Ben izin günümü KPSS için kuyrukta geçirdim resmen. ÖSYM binası 1400 kişiye numara veriyordu. Bizde kendimizi Dokuz Eylül Rektörlüğe attık. Sıra kesinlikle daha çabuk ilerliyor. Kuyruğa rağmen bir saatte bitti işim.

Bu günün kitabı canım kardeşimin bana doğum günü hediyesi. Tabii ben istedim o aldı, çok merak ediyordum kitabı çünkü.

Tam beş dakikada hazırlanabilir misiniz?
Bir damla ter dökmeden ilk hareketi yapabilir misiniz?
Aklınızı oynatmadan bir çerçeveyi duvara asabilir misiniz?
Bir arabadan -ya da tatsız bir durumdan- mini etekle zarifçe sıyrılabilir misiniz?
iPod'unuzu da bulaşık makinesi kadar çaba göstermeden doldurabilir misiniz?

Eğer yapamam diyorsanız, uluslararası stil ve moda gazetecisi Camilla Morton size tüm bunları kıvırmanızda ve modern yaşamın getirdiği iki yüzden fazla felaketle zarifçe ve özgüvenle başa çıkmak hususunda yardım edecek. Sadece bir stil el kitabı ya da aşk meşke dair bir rehber kitaptan daha fazlası olan Yüksek Topuklarla Nasıl Yürüycem?, aynı zamanda daha iyi bir ev ve bahçe bakımı, tekno-fobiyle başa çıkma, kariyer merdivenlerini tırmanma ve jet sosyeteye katılmaya dair bazı noktaları da hassasiyetle ele alıyor.
'Topuğunuz kırılırsa ne yapmalı' ya da 'fare nasıl yakalanır' gibi pratik bilgilerden tutun da, karaokenin tadını çıkarmak ya da güneş gözlüğüyle yüzmek gibi hayal gücüne yönelik açılımlara da ışık tutan kitap yararlı önerilerle dolup taşıyor. Her şey, Dior'dan John Galliano'nun önsözüyle başlıyor. Kitapta bir Louis Vuitton dolusu uzman tavsiyesi mevcut. Mesela, Ayakkabı Seçme'de Manolo Blahnik'ten, Beş Dakikada Hazır Olma'da Dolce&Gabbana'dan, Fotoğrafta İyi Görünme'de Gisele Bündchen'den ve Kendi SoundTrack'inizi Yapma'da Jade Jagger'dan feyz alacaksınız.
İçeriğinin genişliğiyle bir 'on parmakta on marifet İncil'i olan bu rehber kitap, muhteşemliğinizi arttırmaya dair kafa yorma zahmetini size bırakmıyor, böylece siz de kararsızlıktan sendelemek yerine hayatın engellerini özgüvenle, dimdik yürüyerek aşma fırsatını ediniyorsunuz.


Kitap tam bir başucu kitabı. Her zaman başvurabileceğiniz aklınıza gelebilecek her tür konuyla ilgili tavsiyeler içeriyor. Temizlikten, makyaja, ev almaktan bavul toplamaya adım adım bilgilendirerek kafa karışıklığını gideriyor. Tabii ev almak Türkiye'deki gibi değil ama geri kalanı hayata uyarlayabileceğiniz tavsiyeler.

Ben bir başucu kitabı beklemiyordum açıkcası, beklediğim gibi bir kitap çıkmadı ama bu hali gayet güzel. Sorunlarla nasıl tek başına baş edileceğini gösteren bir kitap. İçindeki yararlı bilgiler nedeniyle baş ucuda tutuyorum ben kitabı. Eğer neyin nasıl yapıldığı konusunda tereddütleriniz varsa kitabın içeriğine bir göz atmalısınız derim. Belki sorunun çözümü içeridedir.


  • Share:

You Might Also Like

1 yorum

  1. kitabı çok merak ettim ilk fırsatta satın alıcagım
    http://senbenvehayat.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil