Yeni Bir Kitap #40# Labirent Ölümcül Kaçış

10:30

Herkese mutlu pazartesiler :) Bu haftanın kitabı eylülde filmi vizyona girecek olan Labirent Serisinden Ölümcül Kaçış.
Hatırla.
Hayatta kal.
Koş.

Thomas, bir asansörde uyandığında hatırlayabildiği tek şey ismidir. Ailesi, evi veya oraya nasıl geldiği hakkında hiçbir fikri yoktur. Asansörün kapıları açıldığındaysa kendini Kayran isimli, devasa taş duvarlarla çevrili geniş bir alanda ve burada yaşayan çocukların arasında bulur. Tıpkı Thomas gibi Kayranlılar da oraya neden ve nasıl geldiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri çevrelerini saran labirente çıkan taş kapıların her sabah açılıp her akşam kapandığı ve otuz günde bir aralarına yeni bir çocuk katıldığıdır. Kimse Kayran'da kalmak istemese de kurtulmak imkansız görünmektedir. Yine de Thomas'ın içinde bir his, çıkış yolu bulabileceğini söylemektedir. Ama bunun için zihninin derinlerinde yatan sırları açığa çıkararak labirentin gizemini çözmesi gerekecektir...


Normalde böyle kitapları çok severim ama bu kitap sarmadı beni. Tamam açlık Oyunları, Harry Potter gibi gizem dolu bir hikaye yaratmaya çalışmış yazar ama bence başarılı olamamış. Harry de Katniss de kendini bir anda olayın ortasında bulan, normal kimseden daha fazla şey bilmeyen insanlardı. Debelenerek kendi yollarını bulmaya çalışıyorlardı. Burada ise Thomas geçmişten sürekli bir şeyler hatırlıyor. Finalde zaten nedeni de ortaya çıkıyor. Yani kendi yetenekleriyle yapmıyor yaptıklarını. Eski hayatından bir his yönlendiriyor onu. Tıpkı bir anda Kayran'ı evi kabul etmesi gibi. Ya da koşucu olmaya karar vermesi gibi. Bir içgüdü yönetiyor Thomas'ı. Ve herkes kahraman gözüyle bakıyor Thomas'a. Daha geleli bir hafta olmuşken çıkış yolu hakkında bir fikri oluyor, diğerleri hiç düşünmemişler gibi Labirent'te kalmayı denediniz mi diye falan soruyor. Halbuki diğerleri kendilerini Kayran'dan çıkmaya adamışlar ama Thomas'ta olan bilgiler onlarda yok.

Pek beğenmedim yani kitabı. Kitabın sonunda bir merak durumu oldu ama ikinci kitabı alacağımı sanmıyorum. İlk kitabı da öğrencim getirmişti zaten o yüzden iyi ki para verip almamışım dediğim bir kitap oldu.


Teen Wolf'un sevgili Stiles'ı başroldeymiş. Birden kanım kaynadı filme :D

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum