Yeni Bir Dizi #40# Make It or Break It

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftaki konuğumuz bir ABC Family dizisi olan Make it or Break it. Bakalım nasıl bir diziymiş.
2009'da yayına başlayan dizimiz 3 sezon sürdü. IMDB'ye göre halan devam ediyor ama devam bölümü yok maalesef. Dizi jimnastik dünyasına yakından bir bakış sağlıyor. Başlangıç ise şöyle; Kasabaya yeni gelen burslu kız Emily birincilikte gözü olan rekabetçi kızlarımızın dikkatini çekiyor. Emily kurallara aykırı olmasına rağmen çalışarak ailesine bakmaktadır.


Emily'nin rakipleri arasında Kaylie, Payson ve Lauren var. Payson içlerinde en başarılarını. Tamamen kendini jimnastiğe adamış. Kaylie'nin ailesi zengin ve ailesi kızlarının başarılarıyla gurur duyuyorlar. Kulübün kuralları gereği sporcuların sevgilileri olmaması gerekiyor ama Kaylie gizli gizli diğer sporculardan biriyle görüşüyor. Lauren ise kıskanç olanları. Diğerleri kadar yeteneği olmasa da hırsıyla bu açığı kapatıyor.Ve Emily'nin gelmesiyle rekabet ettiği kişi sayısı artınca bu durumdan hiç hoşnut kalmıyor.


Kızlar sezon ilerledikçe Amerikan Jimnastik Takımı seçmelerine hazırlanmaya başlıyorlar. Beraber çalışarak kulüpten en fazla kişinin seçilmesini sağlamaya çalışıyorlar. Tabii hayatın getirdikleri bu çalışmaları kolay hala getirmiyor.

                                                            (Kaylie, Lauren ve Payson)


Dizinin en hoşuma giden yanı jimnastik ağırlıklı olmasıydı. Dengeleri benim gibi sakar bir insanı büyülüyor resmen. Oyuncuların kendisi de olsa başkaları da olsa yaptıkları o hareketler çok heyecanlı. Dizinin ana karakteri olan Emily'yi değil de Kaylie'yi daha çok sevmiştim ben daha sempatik bir kız Emily'ye göre.

Klasik ABC Family dizisi dizimiz. Bol drama çocukların da izleyebileceği şekilde yazılmış senaryo. En kötü olay arkadan konuşmak yani. Dediğim gibi beni çeken jimnastik oldu dizide. Keşke bitmeseydi dediğim dizilerden biri. Yana düzgün bir final yapsaydı en azından.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum