Yeni Bir Kitap #39# Gabriel'in Cehennemi

22:46

Herkese merhabalar :) Bu haftaki kitabımız Gabriel'in Cehennemi. Kitabı okurken bizzat ben yaşadım cehennemi. O derece gereksiz bir kitapmış. Grinin Elli Tonu çıktıktan sonra bu tarz kitaplar peş peşe çıkmaya başladı. Bu kitapta kendini Grinin Elli Tonu'ndan daha iyi olmakla itham etti. Grinin Elli Tonu yorumum burada.
Uluslararası en çok satan yazarlardan biri olan Slyvain Reynard'tan, bir adamın bağışlanmasını ve kadının cinsel uyanışının unutulmaz öyküsü...

Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamanı sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır.

Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Julia'yla esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.

Gabriel'in Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkansız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.

"Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım."


Bence kitap bir felaketti. Bir kere kadın karakter aşırı çekingen, eli ayağı birbirine dolaşan, sürekli fakir edebiyatı yapan biri. Bir başrol karakteri bu kadar sinir bozucu olabilir diye düşünüyorum. Gabriel ayrı bir dünya zaten. Geçmişte kötü şeyler yaşamış olabilir ama benim kurtarılacak bir ruhum yok mantığıyla yaklaştığı için herkese bu kızdaki salaklık derecesindeki saflık adamın dikkatini çekiyor doğal olarak. Yazar Dante ve Beatrice aşkının günümüz hali diye vurgulamış hali diye düşünmüş sanırsam ama Dante'nin Beatrice'e olan aşkı edebiyatın en iyi kitaplarından birini yazdırırken burada saçmalamalar, gereksiz trip ve kıskançlıklar var. Kitabın adı bile Dante'nin Cehennem'ine atıfta bulunuyor.

Derin bir nefes alıp kitap hakkındaki kötü düşüncelerimi kendime sakladığımda, almayın, okumayın diyorum. Olay örgüsü paramparça, karakterler kötü yazılmış. Grinin Elli Tonu ile yarıştırmaya çalışmışlar ama yanından geçemez. Devam kitapları var ve ben kendime uymayan bir şey yapıp almayacağım devamlarını. Vakit ve para kaybından başka bir şey değil bana göre.

Mutlu haftalar.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum