Yeni Bir Kitap #38# Gece Nöbeti

11:00

Herkese merhabalar :) Tess Gerritsen'in elimdeki son kitabıyla buradayım. Ama İzmir Kitap Fuar'ı açıldı ve ben gittiğimde Rizzoli&Isles serisinin devam kitabını almayı düşünüyorum. Bu haftaki kitap tek bir kitap seri kitabı değil. Almamdaki ana sebep ciltli olmasıydı. Ama değişik bir kitap olmuş.
Bir yanda büyük şehir hastanelerinin baş döndürücü kalabalığında kazanılan deneyim ve başarılar; diğer yanda küçük bir kasabanın acil servisinde, mezarlık vardiyası da denilen sakin gece nöbetleri.

Bir yanda gece yarısı anlaşılamayan bir nedenle hastaneye bırakıldıktan sonra kaybolan yaşlı bir adam; diğer yanda her şeyden habersiz, patlamaya hazır birer saatli bomba gibi sokaklarda dolaşan kadınlar.

Bir yanda bakıma muhtaç yaşlı bir anne, mutsuz bir kız kardeş ve parçalanmak üzere olan bir aile; diğer yanda kuşkular üzerine kurulu, kaçamak bir aşk.

Ve hepsinin ortasında tek başına bir kadın doktor: Toby Harper. Başta mesleki itibarını kurtarmak için giriştiği onur mücadelesi, bir süre sonra karanlık güçlerin de dahil olmasıyla, ölümcül bir kedi fare oyununa dönüşüyor. Kayıp bir hastanın peşinde, kendisini tehlikenin tam ortasında bulan Toby Harper'ın heyecan dolu hikayesi beklenmedik sonuyla kanınızı donduracak.


Kitabın ana karakteri Toby Parker. Bir gece nöbeti ters gidince hayatı berbat oluyor. Her şey üst üste gelmeye başlıyor. Kendi itibarını korumak için giriştiği mücadele hayatı için yaptığı mücadeleye dönüyor. Ana karakter dışında bir de yan karakter Molly'i takip ediyoruz. Kitap iki koldan gidiyor yani. Kitaptaki polisiye, tıbbın altında ezilmiş bana göre. Cerrah serisinde de tıp işin içine giriyordu. Ameliyatları ayrıntılarıyla anlatıyordu Gerritsen. Burada daha da fazla. Diğer kitaplarından farklıydı yani. Ama ben yine de sevdim kitabı. Bir ara Boston'a bağladığında acana Rizzoli &Isles'a mı bağlıyor dedim ama öyle olmadı. Değişik bir kitap kendisi.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum