Yeni Bir Kitap #37# Siliniş

18:21

Herkese merhabalar :) Bugünün konuğu Serinin beşinci kitabı olan Siliniş. Önceki kitap için buraya, ilk kitap için buraya bakabilirsiniz. Arka kapak;
Kendini bir rehine krizinin yanlış tarafında bulunca, hamile olan cinayet masası dedektifi Jane Rizzoli, hayatının en mutlu saatleri olabilecek bir süreçte kendini bir kabusun ortasında bulur. İsimsiz güzel bir kadın, morga ceset olarak getirilir. Fakat Boston'lu tıp uzmanı Maura Isles ceset torbasını açıp baktığında, unutmayacağı bir korku yaşar: Ceset gözlerini açar!

Hala hayatta olan kadın hastaneye yetiştirilir, ama tuhaflıklar çok geçmeden ölümcüllüğe dönüşür. Kadın, son derece soğukkanlı bir şekilde güvenlik görevlisini öldürerek hastaları rehin alır... 
Aralarından biri hamile cinayet masası dedektifi Jane Rizzoli'dir.

Bu şiddet eğilimli, çaresiz ruh kimdir ve istediği nedir? Gergin saatler ilerlerken Maura, Jane'in kocası FBI ajanı Gabriel Dean'le işbirliği yaparak gizemli katilin kimliğini araştırmaya başlar. Federal ajanlar aniden ortaya çıkınca, Maura ve Gabriel sıradan bir rehine krizinden çok daha derinlere uzanan bir olayla karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu gizemin anahtarını sadece silahli çılgın kadınla kapana kısılmış olan Rizzoli elinde tutmaktadır... Tabii eğer hayatta kalırsa.


Kitap her zamanki gibi çok sürükleyiciydi . Bu kitapta diğer yan karakterlerden daha çok yer aldı yan karakter. Kitabın ilerleyen bölümlerinde bile gözünden geçmişe gidebildik, bu sayede olayların nasıl buraya geldiğini çok daha iyi anladık. Rizzoli'nin başına bir şey gelme ihtimali harika bir gerilim kaynağıydı (sonraki kitabın olduğunu bilmeme rağmen). Dean'e çok üzüldüm, Jane'i gerçekten seviyor. Üzülmemin sebebi Jane değil, kitapta Jane'in hayati tehlikesi. Düzeltmeden önce Jane'le birlikte olduğu için üzülüyorum gibi bir anlam çıktı çünkü :)  Jane turnayı gözünden vurdu Gabriel Dean'le. Her zamanki Tess Gerritsen kitabıydı, sürükleyici. Hemen okuyun beşinci kitap sonuçta ama ilk kitaba bakabilirsiniz eğer polisiye seviyorsanız. 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum