Yeni Bir Kitap #36# İkiz Bedenler

11:00

Herkese mutlu haftalar :) Rizzoli & Isles serisiyle devam ediyoruz :) Serinin 4 kitabıyla buradayım :) Martı yayınların çıkan kitap yine sert kapaklı. En sevdiğim :) Bir önceki kitap Günahkar'ın yorumuna buradan bakabilirsiniz.
Dr. Maura Isles, deyim yerindeyse hayatının en tehlikeli olayına tanık olmaktadır. Yüzleşeceği seri katil beraberinde çok gizli sırları açığa çıkaracak. Cerrah ve Günahkar adlı romanların devamı olan bu muhteşem gerilim romanında Jane Rizzoli serisinin yeni hikayesine tanık olacağız. 

Dr. Maura Isles, geçimini kadavraları incelemekle sağlamaktadır. Metropolitan City'de patoloji uzmanı olarak çalışan Isles, normal bir insanın hayatında göremeyeceğinden çok daha fazla ceset görmüştür - bunların çoğu hunharca katledilmiş insanların cesetleridir. Fakat daha önce hiç kanının çekildiği, dona kaldığı, tansiyonunun düştüğü bir vakayla karşılaşmamış olan Maura'nın karşısındaki cesedin duruşu bile onu korkutmaya yetmiştir. Çünkü daha önce önünde uzanan cesetlerin hiç biri onun cesedi olmamıştır.

Her şey ortadadır. Gözleri önünde yatan cesetten daha gerçek bir delil yoktur. Jane Rizzoli'de cesedin Maura'nın evinin önünde ölü bulunduğunu söyler. Cesetteki tüm uzuvlar Maura'nın vücudundakilerle neredeyse örtüşmektedir. Daha da korkunç olanı, Maura'nın ve cesedin doğum tarihi ve kan grubu tıpatıp aynıdır. Şoktaki Maura için son seçenek, DNA testi olacaktır fakat testin sonucu daha şok edicidir: Ceset Maura'nun kız kardeşidir. Şimdiden karanlık, tehlikeli ve rahatsız edici bir cinayet davasına dönen olay arkasında bir çok karanlık sırrı barındırmaktadır.

Cevapların peşine düşen Maura, bir sahil ilçesi olan Maine'e gider. Burada da onu korkunç sürprizler beklemektedir. Her şeyden daha ürkütücü olan ise, etrafta kol gezinen seri katilin, cinayetlerine de durmak bilmeden devam etmesidir. Katliamı durdurmak ve geçmişi hakkındaki bu karanlık sayfaları aydınlatmaya çalışan Maura'nın ilk işi hiç kimsenin bilmediği, bu güne kadar görmediği gizli annesini bulmak olacaktır.


Yine sürükleyici bir kitapla buradayım :) Açıkcası bana tıpatıp benzeyen birini getirseler ilk işim kardeşim olup olmadığına bakmak olur ama Maura bu gerçeği kabul etmek istemiyor sanırım. Tabii şoktan da olabilir. Kapısının önünde bulundu sonuçta. İlk defa Maura Isles odaklı bir hikayeyle buradayız. Rizzoli tabii ki etrafta ama ana karakter Isles burada. Sonucu gerçekten şok edici bir kitap. Bir solukta okudum. Eğer önceki kitaplardan hoşlandıysanız kesinlikle devam etmelisiniz . 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum