Yeni Bir Film #33# Thor

10:00

Herkese merhabalar ve mutlu pazarlar :) Yarın kuzucuklarımızın sınavı olduğu için bugün de yarın da çalışıyoruz. Bakalım bu haftanın tatili nasıl olacak?

Bu hafta Avengers serisinin bir filmiyle daha karşınızdayım. Aslında bu seri bitti biteli bir şey izleyemediğim. Neyse ki serinin daha çok filmi var.



İskandinav mitolojisinden uyarlanan Thor değişik bir gramere ve harika oyunculara sahip. Cümleleri farklı kuruyorlar ama anlaşılmayacak gibi de değil. Günümüz dilini kullanmıyorlar.

Asgard kralı Odin nihai uykusuna gitmeden önce iki oğlu arasında bir seçim yapmalıdır. Ya savaşmak için doğan tüm enerjinisi savaşa ayıran oğlu Thor'u ya da savaştan çok hilelere aklı çalışan oğlu Loki'yi seçecektir. Seçimini Thor'dan yana kullanan Odin Loki'nin tahti ele geçirmeyeceğini düşündüğünde yanılacaktır.


Thor'un başını belaya sokan Loki Asgard'dan sürülmesine yol açar. Thor geldiği Dünya'da uyum sağlamaya çalışırken bilim insanı Jane Foster ile yolları kesişecektir. Burnu havada savaşçı Thor tüm hayatı bilim olan bu kadınla karşılaştığında her şey değişir.


Filmin başrolünde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston ve Anthony Hopkins var. Tom Hiddleston bu güne kadar gördüğüm en iyi kötü karakteri yaratmış. Film boyunca kötülük yapsın diye bekledim resmen. Tabii bunda o harika ingiliz aksanı da rol oynuyor. Filmin yan rollerinde tanıdık simalar da gözüme çarptı. Jane'in yardımcısı rolünde 2 Broke Girls'ten tanıdığımız Kat Dennings ve Thor'un savaşçılarından biri rolünde Once Upon A Time'ın Yakışıklı Prensi Josh Dallas var. Diğer Avengers filmlerine göre daha karanlık, daha gerçekçi bir film. Bu filmi yıllar önce Harry Potter'da Gilderoy Lockhart'ı canlandıran Kenneth Branagh'in yönettiğini düşünek halen herkese garip geliyor.



Bu da Tom Hiddleston'ın oynadığı araba reklamı. Sonuna kadar izlediğim doğrudur. Arabada arabaymış bu arada :D


Herkese mutlu pazarlar :)

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum