Yeni Bir Film #31# Iron Man 2

17:25

Herkese mutlu pazartesiler :) Dünün yazamadığım yazısıyla buradayım :) Bu hafta Avengers yani Yenilmezler serisinin ikinci filmiyle karşınızdayım. Tam bir seri diyemeyiz ama kahramanlar sonunda bir araya geliyorlar. Bu arada Kaptan Amerika'nın ikinci filmi şu anda vizyonda. Iron Man yazım ise şurada.
Her zamanki gibi Robert Downey Jr baş rolde. Kadroya bu sefer Mickey Rourke ve Scarlett Johansson'da katılıyor.  Imdb'de 7,1 alan filmin konusuna gelirsek;
Iron Man kimliğini açıklamıştır. Bunun ardındaki sorunlarla uğraşırken bir yandan da sağlık sorunlarıyla uğraşmaktadır. Yaptığı alet kanını zehirlemektedir ve buna çözüm bulmaya çalışmaktadır. Johansson SHELD ajanı Romanoff olarak Rourke ise intikam için gelen Ivan Vanko'yu canlandırıyor. Romanoff Iron Man'i gözlemesi ve SHELD'a katılabilecek durumda olup olmadığını belirlemek için Tony Stark'ın yanında çalışıyor. Ivan Vanko ise babasının intikamını almak için Iron Man kostümünden daha dahlikeli bir kostümle Stark'a saldırıyor.Tahmin edebileceğiniz gibi filmin ağır topu Scarlett Johansson oluyor, kendisi bayağı dikkat çekici bir karakteri canlandırıyor çünkü.


İlk filmi izlediyseniz izlemenizi tavsiye ederim. Marvel Iron Man ile başlayan çizgi romanları filme çevirme işine yeni bir boyut kattı. Filmlerin arkasına koyduğu küçük parçalarla yavaş yavaş filmleri ve olayları birleştirdi. Avengers'a kadar. Benim çok hoşuma giden bir durum bu. En arkadaki parçalar çok da aydınlatıcı ve eğlendirici oluyor.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum