Yeni Bir Dizi #36# Black Mirror

10:30

Herkese merhabalar :) Bu haftaki dizimiz çok kısa çünkü aynı Sherlock gibi yılda üç bölüm yayınlanıyor. Konusu çok ilginç bu yüzden vakit kaybetmeden izlediğim ve yeni bölümleri için sabırsızlanıyorum.
Dizimiz teknolojinin hayatımızı nasıl etkilediğiyle ilgili bir dizi. Ama telefon geldi herkesin elinde artık tarzında değil. Gerçekten uç konuları ele alıyorlar. Her bölümü ayrı bir konuya yer veriyor. Birbirinden çarpıcı altı konu yani.


İlk bölümüyle ne kadar farklı olduğunu anlıyoruz dizinin. İlk bölümde kraliyet ailesinin( dizi ingiliz dizisi ;) bir üyesi kaçırılıyor ve başbakana fidye notu gönderiliyor. Ama istedikleri para değil, başbakandan tüm itibarını zedeleyecek bir şey yapmasını istiyorlar. Üstelik canlı yayınla. Tüm İngiltere bu olayı izliyor, sosyal medya yıkılıyor. Ne istedi derseniz diziyi izlerin derim :)


İkinci bölüm ise ütopik bir gelecekte geçiyor. İnsanlar hayatta kalmak için para değil enerji kullanıyorlar. Ne kadar enerji o kadar yemek. Enerji için spor salonlarına gidiyorlar. Belli puanı toplayanlar ise yarışmaya katılabiliyorlar. Bu bir yetenek yarışması ve kazananın bir daha enerji derdi olmuyor. Baş kahramanımız kendi halinde günlük enerjisini toplayan biri. Taa ki spor salonunda aşık olana kadar. Aşık olduğu kız sesi güzel olduğu için yarışmaya katılmak istiyor. Kahramanımızda onun ilk elemelere gitmesi için kendi enerjilerini veriyor.  Kıza ne olmuştu hatırlamıyorum ama oğlan intikam için yarışmaya gitmeye çalışıyordu. Böyle anlatamayınca olmuyor tabii izlemeniz lazım.

İngilizler biliyor bu işi. Şimdiye kadar eşini görmediğim bir dizi. Keşke üçüncü sezonu çıksa. Ama değil çıkmak tarihi bile belli değil.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum