Yeni Bir Kitap #31# Sonsuz

17:01

Herkese mutlu pazartesiler :) Bu haftanın kitabı bir seri olduğunu tahmin ettiğim Sonsuz. Serinin adının da Ölümsüzler olduğunu tahmin ediyorum.
Her zamanki gibi önce arka kapak;

"Ölümsüzler"in ilk kitabı!
Aşkın hiç ölmediği, büyüleyici ve yeni bir dünyaya adım atıyoruz... Artık bizim için sadece Ever var.

Korkunç bir kazada anne ve babasını kaybeden on altı yaşındaki Ever Bloom, insanların auralarını görmeye, düşüncelerini duymaya ve sadece dokunarak tüm hayat hikayelerini anlamaya başlamıştı.

İnsanlarla iletişim kurmaktan kaçan ve yeteneklerini bastırmaya çalışırken yoldan çıkan Ever'ın yeni lisesinde kaçık yaftası yemesi de uzun sürmeyecekti. Ancak çok geçmeden Damen Auguste'la tanışan Ever için yeniden mutluluk umudu doğdu. Damen yakışıklı, sıradışı ve çekici bir tipti. Dahası asil bir ailedendi. Ever'ı yiyip bitiren onlarca dert ve düşünceden genç kızı sıyırabilen tek kişi oydu. Öyle yoğun bir sihri vardı ki, adeta doğrudan Ever'ın ruhunu görüyordu. Ever sır ve gizemin çekici dünyasında derinlere indikçe, aradığı cevaplar yerine daha fazla soruyla karşılaştı. Damen'ın kim -ya da ne- olduğuna dair hiçbir fikri yoktu. Adı gibi bildiği tek şey ise ona sırılsıklam ve çaresizce aşık olduğuydu. 


Okuduğum bir önceki kitap Fısıltı olduğu için tarz aynı geldi. Güzel ama popüler olmayan (olmamaya çalışan) bir kız, doğaüstü güçlere sahip gizemli bir erkek. Erkek kıza aşık olur. Kız erkeğe olan aşkını kabul etmekte zorlanır. Erkeğin belalılarından biri kızın hayatını tehdit eder. Tarz aynı geldi bana. Ama bu kitabı bir çırpıda bitirdiğim gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle diğer insanların auraları hoşuma gitti. Kapaktaki lalelerin de bir anlamı varmış. Kitabın erkek karakteri olan Damen açıklamasını yapıyor. 

Sonuç olarak ikinci kitabını alabileceğim bir kitap oldu. Böyle doğaüstü romantik kitaplardan hoşlanıyorsanız bir denemelisiniz. Satın almak için kitapsihirbazı.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum