Yeni Bir Kitap #35# Günahkar

16:52

Herkese merhabalar. Uzun süredir buralarda değildim. Arada daha önceden yazdığım yazılar çıktı ama ben değil yeni yazı yazmak yazılanları okuyamadım bile. Sonunda internetim geldi şükür.


Serinin ilk kitabı Cerrah'ı ve ikinci kitabı Çırak'ı tanıtmıştım. Bu hafta serinin üçüncü kitabı olan Günahkar var. 

Her zamanki gibi arka yazıyla başlayalım ;

Sabahın erken saatlerinde, kışın dondurucu soğuğuna rağmen toplanan kalabalığı tüyler ürpertici bir cinayet sahnesi beklemektedir. Manastırın kana bulanmış avlusunda biri ölü, diğeri ölümle pençeleşen iki rahibe yatmaktadır.

Dedektifler nereden kaynaklandığı anlaşılamayan bu vahşetin nedenini araştırırken, Maura Isles otopsi sırasında beklenmedik bir şey çıkarır: Yirmi yaşındaki rahibe Camille katledilmeden hemen öncedoğum yapmıştır. 
Bu yeni gelişme, soruşturmanın çehresini değiştirmeye başlamışken, bir kadının daha benzer şekilde öldürüldüğünün haberi gelir. Bununla birlikte vakaya dahil olan FBI, bütün bunların arkasının gelmesinden endişe etmektedir.

Bu korkunç cinayetlerin, kökleri çok eskiye uzanan sırları gözler önüne serilirken, uzun zamandır toprağın altında yatan gerçekler bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmaya başlar. Katilin peşindeki bu amansız takip ilerledikçe, Isles ve Rizzoli hem birbirleriyle hem de kendi geçmişleriyle hesaplaşmak zorundadır. Kitap gerçekten çok sürükleyici ilerliyor. FBI'ın gelmesinden de anlayabileceğiniz gibi Gabriel Dean geliyor ve gelmişken arayı düzeltmek için elinden geleni yapıyor. Kimsenin kendisiyle ilgilenmeyeceğini düşünen Rizzoli için bu daha da kafa karıştırıcı tabii. Üstelik Dean ile son görüşmelerinden bu yana alması gereken kararlar da cabası. Isler daha geçen kitapta seriye katılmasına rağmen, ana karakter olduğu için Rizzoli kadar yer kaplıyor kitapta. Birbirlerine ve işlerine saygı duyan iki kadın yavaş yavaş yakınlaşıyor.

Tess Gerritsen gerçekten güzel polisiye kitapları yazıyor. Kitapları sürükleyici ve bir solukta bitiyor. Polisiye roman sevenlerin kesinlikle okuması gereken bir seri diye düşünüyorum.

Herkese mutlu pazartesiler :) 


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum