Yeni Bir Kitap #33# Cerrah

12:00

Herkese mutlu pazartesiler :) Bu hafta 5 kitabını okuduğum serinin ilk kitabıyla karşınızdayım. Cnbc-e'de Rizzoli & Isles adıyla yayınlanmakta olan dizi konusunu bu seriden aldı. Ve ilk kitabı Cerrah. Tess Gerritsen kitapları arasında Doğan Kitap ve Martı arasında bir çekişme var sanırım çünkü aynı serinin kitapları farklı yayınevlerinden çıkmış.
Kitap serinin ilk kitabı. Daha Tam Rizzoli & Isles olamamışlar. Isles piyasada yok çünkü. Kitap Rizzoli'nin bir seri katilin peşinden gitmesini anlatıyor. Siyah kıvırcık saçlı, sert hatlı, minyon Jane Rizzoli, erkeklerin hüküm sürdüğü cinayet masasında kendini ispat edebilmek için çırpınıp duruyor.


Hiç bir ortak yanları olamayan kadınların gece evine gelip onları öldüren bu seri katili yakalamak Rizzoli'ye ve başka bir cinayet masası dedektifi Thomas Moore'a düşüyor. Katilin tekniği daha önce yakalanan bir seri katille tıpatıp aynı olunca katilin son kurbanı olan ve hayatta kalmayı başaran Catherine Cordell ile konuşmaya gidiyorlar.

Tess Gerritsen'in bir doktor olmasından mütevellit Cerrah'ın kurbanlarına yaptığı işkenceler çok detaylı bir şekilde anlatılmış. Sonradan öğrendiğime göre katilin bu ritüeli, Karındeşen Jack'in ritüeliymiş.

Kanlı detaylara takılmazsak eğer sürükleyici bir polisiye romanı. Peki diziyle kıyaslarsak eğer; ben Rizzoli % Isles'ı pek izleyemedim, araya başka diziler girdi ama karakaterlerin arasındaki ilişkileri bilecek kadar biliyorum diziyi. Dizide Rizzoli & ve Isles çok yakın arkadaşlarken bu yakınlık pek yok kitaplarda. Yani Isles kitaba gelince birbirlerine saygı duyuyorlar çünkü ikisi de işlerinde iyiler ama arkadaşlık yavaş yavaş oturuyor. Benim sevdiğim ve diğer kitaplarını da alacağım bir seri oldu kendileri. Eğer satın almak isterseniz sizi kitapsihirbazına alalım.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum