Yeni Bir Kitap #30# Fısıltı

12:00

Herkese musmutlu pazartesiler. Ben tek tatil günümü derslerde sürünerek yazın 3 günlük uykuyu hak ediyorum bence. Sadece kitap okuyup, çalışıp, ders çalıştığım garip dönemdeyim şu anda. Hem şu aylar çabucak geçsin, hem de geçmesin istiyorum, ruh halim de pek iyi sayılmaz yani. Okuduğum kitaba gelirsek;Sonunda iki yıl önce arkadaşımdan aldığım kitabı okuyabildim. Serinin dört kitap olduğunu düşündüğümüzde bu hızla altı yıla anca bitiririm ben :D

Her zamanki gibi önce arka kapak;

Kovulmuş bir meleğe aşık olmak...
"Bütün sınıf arkadaşlarımın isimlerini biliyordum... biri hariç. Yeni öğrenci... Arkamdaki sırada, serinkanlı siyah gözleri karşıya sabitlenmiş bir halde kaykılmış oturuyordu...
Siyah gözleri beni adeta delip geçiyordu. Dudaklarının kenarları yukarı doğru kıvrıldı. Kalbim bir an tekler gibi oldu ve o bir anlık duraksamada, kasvetli bir karanlık duygusunun bir gölge gibi üzerime örtüldüğünü hissettim. Bu duygunun kaybolması sadece bir an sürdü, ama ben hala ona bakıyordum. Gülümsemesi dostça değildi, bela kelimesini heceleyen bir gülümsemeydi. Ve vaat doluydu.
Kahramanımız Nora en yakın arkadaşı Vee ile birlikte lise keşmekeşinden sapasağlam çıkmaya çalışırken okula gelen yeni çocuk Patch her şeyi alt üst eder. Bu gizemli çocuk Nora'nın aklını karıştırır. Çalışkan kızımızı ders çalışmaktan alıkoyar, onun yanına gelmesi için türlü türlü oyunlar oynar. Ve her kızın kötü çocuk cazibesine kapıldığı gibi Nora'da Patch'e kapılır. Ama Patch'in düşmanı ona zarar vermek için Nora'ya yönelince her şey değişir. Sadece okulun kötü çocuğuna aşık olduğunu sanan Nora gerçekleri öğrenir ve bir seçim yapar.


Kitabı sevdim açıkcası. Sürükleyiciydi. Patch'in gizemli halleri Nora'yı olduğu kadar benim de aklımı karıştırdı. Tamam kitabın arkasında kovulmuş bir melek olduğu yazıyor ama Patch'in davranışları gene muammaydı bir süre. Takıntılarımdan değil de merakımdan okumak istiyorum ikinci kitabını. Kapağını çok beğendim. Sert kapaklara bayılıyorum. Dışındaki melekli kap ve içinin kabı gayet güzel. 

Merak ettim bir de ben okuyayım derseniz sizi kitapsihirbazına alalım. Şu anda %30 indirim var.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum