Yeni Bir Dizi #31# The O.C.

12:00

Herkese merhabalar :) Bugünün dizisi nasıl daha önce yazmamışım dediğim bir dizi. İlk üç sezon kendini çok güzel izlettiren ama oyunculardan birinin ayrılması nedeniyle 4. sezonda sona eren bir yapım kendisi. Nereden tanıdık geliyor acaba diyorsanız şu anda Star TV'de oynayan Medcezir dizisinin orijinalidir. Yapımcılar The O.C.'nin yapım haklarını satın aldığı için çakma bir dizi değil de uyarlama bir dizi Medcezir.
Beni 10 yıl önceye götüren dizimiz lise zamanında geçiyor. Ağabeyi ile birlikte araba çalarken yakalanan Ryan avukatı Sandy tarafından kurtarılır. Ailesinin onsuz taşındığını gören Sandy onu kendi evine götürür. Karısı Kristen başta bundan hoşlanmasa da Ryan ve ailenin oğulları Seth'in iyi anlaşması sonucu kısa zamanda aileden biri olarak kabul edilir.


O.C'nin ışıltılı hayatına alışmaya çalışan Ryan'a asosyal Seth yardımcı olamaz belki ama yan evin güzel kızı Mira bu konuda Ryan'a destek olur.Beladan uzak tutulduğunda gayet parlak bir öğrenci olduğu anlaşılan Ryan ne yazık ki beladan uzak kalamıyor.

Dizi başta Ryan ile Marissa üzerinden yürüyordu. Birbirinden çok farklı  hayatlara sahip iki insanın yaşadığı zorluklar üzerine bir gençlik dizisiydi(Bizde gençtik o zamanlar. Hala gençlik dizisi izlemem ayrı bir konu.)

Güzel, popüler Marissa. Zenginlik içinde kendine biçilen role uyum sağlamaya çalışıyor ama sonra kendini bulmaya çalışıyor. Attığı yanlış adımlar dizinin de bir parçası tabii.


Orange County'ye uyum sağlayamayan Seth. Summer ile ilişkileri kısa zamanda Ryan Marissa ilişkisini çaldı bana göre. Bir zaman sonra onlar için izler oldum diziyi. Sempatik tavırlarıyla Adam Brody Seth karakterine ayrı bir anlam kattı tabii. Medcezir'deki muadilinden tamamen farklıydı. Medcezir'e ısınamamamın nedeni Seth karakteri bence.


Vee Summer. En az Seth kadar sempatik bir karakterdi kendisi. Summer ile birlikte zengin sosyetik kızdan, arkadaş canlısı kıza, çevre yanlısı kıza bir çok farklı düşünce yaşadık. Seth Cohen ile ilişkisi ise yukarıda da dediğim gibi dizinin en güzel yanlarındandı.  Rachel Bilson kendini o kadar sevdirdi ki onun için Hart of Dixie'ye başladım.


The O.C.'nin bir diğer özelliği ise yeni gruplara bir şans vermesiydi. Bir çok grup bu dizi sayesinde tanındı. Ayrıca bir dönem Olivia Wilde'da OC'de rol aldı.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum