Yeni Bir Film #22# Princess Protection Program

12:00

Disney yıldızları Selena Gomez ve Demi Lovato'nun başrolünde oldukları 2009 yapımı film. Son yıllarda çeşitli nedenlerle meşhur olan birçok genç yıldız var. Demi Lovato ve Selena Gomez'de bunlardan ikisi. Disney Channel'da çocukluklarından beri oynuyorlar. Benim takdir ettiğim yeteneklerden Selena ve Demi. Belki de bütün yaz Number One'da takılıp kalmamızdandır bilmiyorum ama şarkılarını çok seviyorum.
Carter Mason (Selena Gomez) babasının yem dükkanında çalışan, Lake Monroe'lu bir genç kızdır. Babası gizli bir organizasyonda da çalışmaktadır. Prenses Koruma Programı adı verilen bu program başı dertte olan prensesleri korumak için kurulmuştur.


Prenses Rosalinda Marie Montoya Fiore (Demi Lovato)ise Costa Luna adı verilen küçük bir ülkenin veliaht prensesidir. Bir ay sonra yapılacak olan taç giyme töreninin ardından kraliçe olacaktır. Ancak komşu ülkenin kralı Prenses Rosalinda'nın çok küçük olduğunu düşünerek yönetime el koyar. Prenses son arda Carter'ın babası tarafından ülkeden kaçırılır ve kral onu bulmasın diye Lake Monroe'ya götürür.Carter herkese Rosie'nin Iowa'dan gelen kuzeni olduğunu söyler ama babasının eve bir prenses getirmesinden hoşlanmaz. Yine de babasının hatrına normal davranması için uğraşır. Rosie'nin herkesin ilgisini çektiğini ve yaklaşan okul balosunda şansını azaltacağını düşünen Chelsea Rosie'ye komplolar kurar. Ancak o komplo kurdukça Carter ve Rosie'nin dostluğu ilerler. Chelsea okuduğu bir dergide Rosie'nin aslında prenses olduğunu öğrenir ve ona şantaj yapar. Rosie dergide annesinin hapse atıldığını öğrenir ve Costa Luna'ya gitmek ister. Carter Rosie'nin de yakalanacağını bildiğinden bir plan yapar ve Rosie'yi yaklaşan baloda ona yardım etmesi için ikna eder.Klasik Disney filmi diyebiliriz sanırım. Ama bana eğlenceli geldi. IMDB'de 10 üzerinden 5,4 almış ki gayet iyi bence. 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum