Yeni Bir Film #19# Scary Movie 4

17:41

Dün yazamadığım yazımla başlamak istedim yazıya ardından bugünün yazısı da gelecek :)  Dünün yazısı pazarların vazgeçilmesi film yazısıydı. Tabii artık hafta sonları çalıştığımdan benim için geçerli değil ama yine de pazar günleri daha bir mutlu oluyorum.
Filmin başlığı bile bir garip; üçlemenin 4. ve son bölümü. Sonra bir film daha çıktı tabii ki ama itiraf etmek gerekirse diğer filmlerden farklıydı.


Başrolde Cindy Campell'ı oynayan Anna Faris var yine. Üçüncü filmin sonunda evlendiği kocası iş kazası diyebileceğimiz vahim bir kazaya kurban gitmiş, yeğenini askeri okula yazdırmış Cindy. Habercilik işinden de ayrılmış belli ki çünkü yaşlı bir hanımın bakıcılığını yapmaya gidiyor.


Hemen her filmde başına bir şeyler gelen yakın arkadaşı Brenda bu filmde de karşımızda. Bu sefer başlarına ne geliyor acaba diye düşünmeden edemiyor insan.


Peki film hangi filmlerle dalga geçiyor. Şöyle uzun bir liste karşımıza çıkıyor; Köy, Garez, Testere, Brokeback Dağı, Milyon Dolarlık Bebek, Dünyalar Savaşı, King Kong, Son  Durak, Zombilerin Şafağı,  Scooby Doo, Erkek Jigolo Deuce Bigolow ve Sahne Ateşi.


Tam bir çan eğrisi var filmlerde bana göre ilk filmden sonra yakaladığı başarı 3. filmde zirve yapıp 4. ve 4. filmlerde düşüşe geçiyor. Bu filmde en eğlendiğim sahne Japonca konuştukları sahneydi. Dikkat ettiğinizde sadece marka saymaları güzel olmuş :D Çok kötü diyemeyeceğimiz bir film, sadece serinin daha iyi filmleri var diyelim.


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum