Yeni Bir Dizi #22# Castle

00:23

Hemen hız kaybetmeden haftanın dizisini yazmak istiyorum. Bu hafta severek izlediğim Castle'ı tanıtmaya çalışacağım sizlere.
Başarılı bir yazar olan Richard Castle cinayet romanları yazmaktadır. New York Polisi elindeki cinayetlerin, Castle'ın kitaplarındaki cinayetlerle bire bir örtüştüğünü farkedince onu içeri alır. Kısa zamanda aklanan Castle, kendini sorgulayan dedektif Kate Beckett'tan etkilenir ve yüksek mevkiden tanıdıklarını kullanarak Beckett'a musallat olur.


Mecburen beraber çalışmaya başlasalar da Beckett başta Castle'dan hoşlanmaz. Kendini bilmişliği ve tanıdıkları sebebiyle sürekli didişirler. Castle'ın yeni kitabının kahramanı olarak Beckett'ı seçmesi de işin tuzu biberi olur.

Benim en sevdiğim yanı, Castle'ın eğlenceli kişiliği. Ve bir yazar olması dolayısıyla cinayet ve zanlılar arasında olay örgüsünü kurabilmesi. Çoğu zaman uçuk kaçık olan bı olay örgüleri deliler ortaya çıktıkça yerini mantıklı senaryolara bırakıyor. Ayrıca zombisinden, hayaletine her türlü olayı sorgulamadan kabul etmesi de Beckett'ı çileden çıkarıyor.


Beckett'ın dizinin başında saçları böyleydi. Sonra uzattı ve rengini açtı. Saçı o kadar çok değişti ki dizinin bir bölümünde bununla dalga geçtiler. Bulamadım videosunu maalesef. Ama Stana Katic geçen sezonlar içinde çok güzelleşti.

Eğlenceli bir dizi olması benim favori dizilerimden olmaya yetti. Ayrıca Nathan Fillion'un önceki dizilerine yaptıkları göndermeler de çok hoş oluyor. Nathan Fillion Firefly ve Serenity'de bu kıyafeti giyiyordu.


Ayrıca kendisi Neil Patrich Harris ile birlikte kısa müzikal tarzı bir projede yer aldılar. Orada da Kaptan Çekiç'ti. Proje Dr. Horrible's Sing Along Blog. İzlemek isteyenleri böyle alalım.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum